Logo SP ZOZ MSWiA w Krakowie

Działamy dla dobra Pacjenta

12 maja – Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek

Z okazji święta, Pielęgniarkom, Pielęgniarzom i Położnym życzymy jak najwięcej energii i pasji... żeby w oczach i słowach pacjentów, jak najczęściej udawało się odnaleźć zasłużoną wdzięczność... Nasza wdzięczność za zaangażowanie w wykonywaną pracę - jest ogromna.

Jedną z pielęgniarek pracujących w naszym Szpitalu jest Katarzyna Trochimiuk… swoje obowiązki wypełnia śpiewająco, a przy okazji jest zawsze uśmiechnięta – co wpływa pozytywnie na pacjentów i mobilizuje ich do powrotu do zdrowia. Zdradziła nam, co wpływa na to, że codziennie widzimy ją w dobrym nastroju…

„We wrześniu 2023 r. rozpoczęłam pracę na Oddziale Urazowo-Ortopedycznym oraz naukę śpiewu w Szkole Muzycznej II stopnia im. Żeleńskiego w Krakowie.
Śpiew daje mi energię do pracy i życia – pozwala mi wyrazić siebie, ale też nawiązywać relacje z naszymi pacjentami. Muzyka niesie radość, podnosi na duchu i pozwala porozumiewać się na innym poziomie.
Świętoańska Kamratnia to zespół, który tworzę razem z moimi przyjaciółmi. Śpiewamy głównie muzykę polską minionego stulecia, ale sięgamy też po piosenki folkowe i reprezentujące polski folklor różnych regionów. Występujemy na festynach i imprezach okolicznościowych, a poza tym współtworzymy również scholę przy Kościele oo. Zmartwychwstańców w Krakowie, gdzie śpiewamy podczas mszy w niedziele i święta. Wiara jest dla mnie bardzo ważna i jestem przekonana, że Matka Boża pozwala mi odkrywać moje życiowe pasje…”

Katarzyna Trochimiuk wraz z zespołem wprowadziła nas w świąteczny nastrój podczas opłatkowego spotkania przed Bożym Narodzeniem. Później, muzycy przeszli przez szpitalne oddziały, aby zaśpiewać kolędy razem z pacjentami.

Metadane strony

Aktualności

Ogromne GRATULACJE!

Pielęgniarki z Izby Przyjęć Szpitala MSWiA w Krakowie – otrzymały odznaki za zasługi dla ochrony zdrowia. To ważne wyróżnienie zostało wręczone przy okazji Międzynarodowego Dnia

Czytaj więcej »
Zdjęcie przedstawia rzut z lotu ptaka na teren szpitala. Widoczne są 3 budynki, które zostały oznaczone A B C
Skip to content