
Nasz specjalista w ogólnopolskim gronie ekspertów
Specjaliści z naszego Szpitala nie tylko leczą, ale też zabierają głos i dzielą się swoim doświadczeniem na forum ogólnopolskim.
W listopadzie informowaliśmy o tym, że SP ZOZ MSWiA w Krakowie zdobył I miejsce w prestiżowym Konkursie „Zdrowa Przyszłość – Inspiracje” w kategorii „Bezpieczeństwo i redukcja zdarzeń niepożądanych, ze szczególnym uwzględnieniem zakażeń szpitalnych”- za projekt „Interaktywna Karta oceny ryzyka zakażenia jako narzędzie poprawy bezpieczeństwa epidemiologicznego”.
Podczas spotkania, przedstawiciele naszego Szpitala mogli opowiedzieć o tym, jak ten pomysł sprawdza się w praktyce.
Interaktywna Karta jest częścią historii pacjenta, znajdują się w niej informacje o tym: jakie zakażenia przeszedł i czy miał kontakt z innymi zakażonymi, czy stosowane były antybiotyki oraz na co dana osoba była szczepiona. Lekarz, mając te wiadomości w systemie, może ocenić jakie jest ryzyko nabycia dodatkowej infekcji w szpitalu. To zwiększa bezpieczeństwo na oddziałach: „Nie tylko mamy mniej zakażeń, ale też mamy nad nimi kontrolę” – tłumaczy Anita Bartnik, specjalista ds. epidemiologii, kierownik Działu Higieny Szpitalnej SPZOZ MSWiA w Krakowie, która wspólnie z lek. Magdą Baran – przewodniczącą Zespołu Kontroli Zakażeń Szpitalnych – nadzoruje bezpieczeństwo i skuteczność rozwiązań, które mają je poprawiać.
W trakcie wydarzenia, dyrektorzy – których placówki odniosły sukces w 7. Edycji Konkursu „Zdrowa Przyszłość – Inspiracje” – otrzymali nominacje do Kapituły w następnej edycji. Wręczali je: dr n. med. Marek Tombarkiewicz – przewodniczący Kapituły Konkursu „Zdrowa Przyszłość – Inspiracje”, dyrektor Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu oraz Dariusz Szafrański – twórca Konkursu, reprezentujący Idea Trade.
W tym gronie znalazł się dr n. med. Michał Zabojszcz – dyrektor SP ZOZ MSWiA w Krakowie.
Specjaliści z naszego Szpitala nie tylko leczą, ale też zabierają głos i dzielą się swoim doświadczeniem na forum ogólnopolskim.
Swoją pracę wykonywały z ogromnym zaangażowaniem – będąc wsparciem dla ordynatorów szpitalnych oddziałów, lekarzy, ale i pacjentów… których podnosiły na duchu dobrym słowem, uśmiechem i
Światowy Dzień Gruźlicy jest po to, aby upamiętniać odkrycie prątków tej choroby – czyli bakterii, które ją wywołują – przez niemieckiego mikrobiologa Roberta Kocha.
Dziś pierwszy dzień wiosny i być może znajdą się osoby, które oczekiwały, że w nową porę roku wejdą z większą energią.
Lidia Tkaczyk, psycholog