
Nasz specjalista w ogólnopolskim gronie ekspertów
Specjaliści z naszego Szpitala nie tylko leczą, ale też zabierają głos i dzielą się swoim doświadczeniem na forum ogólnopolskim.
Przy stanowisku Szpitala MSWiA, można było zmierzyć ciśnienie i poziom cukru we krwi, ale też skonsultować swoje wątpliwości. Nie brakowało osób, które chciały porozmawiać, dopytać… Mamy nadzieję, ze udało nam się pomóc: doradzić, uspokoić i pokierować. Każdy zainteresowany mógł zaopatrzyć się w ulotki informacyjne lub „Dzienniczek pacjenta” – w którym zapisuje się codzienne wyniki pomiaru ciścnienia. Na stolikach nie zabrakło także najnowszego wydania Magazynu „Głos Seniora” – z którym współpracujemy. O możliwościach i aktywnościach seniorów – mówił na scenie Łukasz Salwarowski – redaktor naczelny gazety.
AKTYWNOŚĆ – to słowo, to klucz do radosnej jesieni życia… takiej w dobrym zdrowiu i samopoczuciu oraz możliwie najlepszej kondycji. Ruch i ćwiczenia to podstawa… taką receptę na długowieczność – także na scenie – wypisał dr n.med. Krzysztof Czarnobilski, internista, geriatra, dyrektor ds. lecznictwa w Szpitalu MSWiA w Krakowie. Seniorzy zresztą wzięli sobie do serca te zalecenia – bo chwilę później uczestniczyli już w gimnastyce na powietrzu.
Były więc wykłady o zdrowiu i aktywności – także tej społecznej… ale też historie z życia – opowiadane przez osoby starsze i opiekunów. Cały czas podkreślano jak ważna jest rola seniorów i jak cenne jest ich doświadczenie.
Osoby, które odwiedziły festyn – mogły również: skonsultować się z fizjoterapeutą i radcą prawnym, ale też dowiedzieć się: co oferują instytucje, które wspierają seniorów i ich opiekunów. Były jednak i takie osoby, które przyszły po prostu porozmawiać z wolontariuszami – przy kawie, herbacie i ciastku… albo posłuchać koncertu w cieniu drzew – bo choć dzień był bardzo ciepły, to jednak park dawał duże szanse na „ucieczkę” przed słońcem. Dodatkowo stanął wielki namiot, który dawał tę ochronę – o której zresztą osoby starsze powinny pamiętać.
W wydarzeniu uczestniczyło ponad 200 seniorów, wśród nich także osoby samotne – które miały okazję zjeść drugie śniadanie albo ciepły posiłek w towarzystwie.
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, którzy odwiedzili nasze stanowisko – za rozmowę, uśmiech i zaufanie…
Specjaliści z naszego Szpitala nie tylko leczą, ale też zabierają głos i dzielą się swoim doświadczeniem na forum ogólnopolskim.
Swoją pracę wykonywały z ogromnym zaangażowaniem – będąc wsparciem dla ordynatorów szpitalnych oddziałów, lekarzy, ale i pacjentów… których podnosiły na duchu dobrym słowem, uśmiechem i
Światowy Dzień Gruźlicy jest po to, aby upamiętniać odkrycie prątków tej choroby – czyli bakterii, które ją wywołują – przez niemieckiego mikrobiologa Roberta Kocha.
Dziś pierwszy dzień wiosny i być może znajdą się osoby, które oczekiwały, że w nową porę roku wejdą z większą energią.
Lidia Tkaczyk, psycholog