Logo SP ZOZ MSWiA w Krakowie

Działamy dla dobra Pacjenta

Snowman-[Przekonwertowany]

Kongres Prawa Medycznego z udziałem naszego specjalisty

Okazja do wymiany doświadczeń, ale też podsumowań i rozmów o przyszłości. W dniach: 7-8 grudnia, w Krakowie odbył się 12 Kongres Prawa Medycznego - organizowany przez Polskie Towarzystwo Prawa Medycznego. Wśród prelegentów był dr n.med. Mateusz Curyło - kierownik Zakładu Rehabilitacji w Szpitalu MSWiA.

“Odpowiedzialność prawna lekarza i fizjoterapeuty za zaniechanie zlecenia wyrobu medycznego” – to tytuł wykładu wygłoszonego przez naszego specjalistę.
W wydarzeniu wzięli udział wybitni eksperci z zakresu: prawa medycznego, etyki lekarskiej, filozofii medycyny i nauk o zdrowiu. Omawiane były najnowsze trendy oraz wyzwania w dziedzinie prawa i medycyny, ale też dotychczasowe osiągnięcia. Kongres był przede wszystkim okazją do wymiany poglądów z praktykami reprezentującymi różne środowiska.

Metadane strony

Aktualności

23 lutego – Światowy Dzień Walki z Depresją

Krótkie dni, brak słońca, problemy w domu i w pracy, za dużo obowiązków… – jest wiele powodów, żeby wytłumaczyć sobie: gorsze samopoczucie, ciągłe zmęczenie i zniechęcenie. Trzeba jednak pamiętać, że kryzys mija… natomiast przewlekły smutek, a także przedłużające się poczucie niemocy i beznadziei – wymaga konsultacji ze specjalistą.

23 lutego to Światowy Dzień Walki z Depresją – o której mówi się, że jest chorobą duszy i ciała. Nieleczona może prowadzić do wielu problemów ze zdrowiem i samobójstwa – można jednak też zdiagnozować ją odpowiednio wcześnie i rozpocząć terapię.

Jak rozpoznać depresję? O tym dr Jaromira Iwolska-Sokołowska – kier. Oddziału Dziennego Psychoterapii w

Czytaj więcej »

11 lutego – Światowy Dzień Chorego

Każdy, w każdej chwili może stać się pacjentem – dlatego tak ważne jest, żeby chorych traktować tak, jak sami chcielibyśmy być traktowani. A skoro zdrowie nie jest dane raz na zawsze, to Światowy Dzień Chorego jest także okazją do tego, żeby o tym przypomnieć. W zabieganych czasach zapominamy o tym jak ważne są: właściwy tryb życia, profilaktyka i wczesna diagnostyka.

Czytaj więcej »

4 LUTEGO – Światowy Dzień Walki z Rakiem

„Jeszcze coś mi znajdą…” – to wciąż zbyt często powtarzany argument przez osoby, które nie chcą się badać.
Tymczasem to „coś” znalezione odpowiednio wcześnie – można pokonać.
4 lutego – to Światowy Dzień Walki z Rakiem.

Czytaj więcej »
Zdjęcie przedstawia rzut z lotu ptaka na teren szpitala. Widoczne są 3 budynki, które zostały oznaczone A B C
Skip to content