Logo SP ZOZ MSWiA w Krakowie

Działamy dla dobra Pacjenta

List do uczestników uroczystości pogrzebowych śp. dr. n. med. Krzysztofa Czarnobilskiego

List do uczestników uroczystości pogrzebowych śp. dr. n. med. Krzysztofa Czarnobilskiego

06 maja 2024

Uczestnicy uroczystości pogrzebowych
śp. dr. n. med. Krzysztofa Czarnobilskiego
w Krakowie

Szanowni Państwo!

Z ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana Doktora Krzysztofa Czarnobilskiego. Odszedł od nas ceniony lekarz, wspaniały nauczyciel akademicki oraz pełen pasji propagator zdrowego stylu życia. Żegnamy wyjątkowego człowieka, z którego wiedzy i doświadczenia mieliśmy zaszczyt czerpać podczas współpracy w kapitule Konkursu „Razem dla Seniorów”, organizowanego pod honorowym patronatem Pierwszej Damy.

Szczególne słowa współczucia kierujemy do najbliższej rodziny i współpracowników Pana Doktora. Żegnamy wybitnego lekarza i społecznika o wyjątkowych zasługach dla promowania higienicznego trybu życia. Edukował i dawał przykład, w jaki sposób funkcjonować, zmieniać nawyki, by jak najdłużej cieszyć się dobrym zdrowiem i kondycją. Jego publikacje, wypowiedzi medialne i działalność społeczna pozwalają dzisiaj powiedzieć, że należał do tego wyjątkowego grona osób, które myślą o innych. Współtworzył środowisko medyków, którzy ze swojej profesji uczynili misję i służbę dla dobra nas wszystkich. Był też miłośnikiem pieszych wypraw, częstym gościem tatrzańskich szlaków, zachwycał się pięknem górskich krajobrazów i czerpał z nich siłę do pracy.

W uznaniu dla wybitnych zasług na rzecz rozwoju medycyny i ochrony zdrowia, za działalność społeczną Pan Doktor Nauk Medycznych Krzysztof Czarnobilski otrzymuje dziś pośmiertnie Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. Odznaczenie to jest wyrazem najwyższego uznania dla Jego konsekwentnej postawy troski o zdrowie publiczne i szczególnego zabiegania
o świadomość zdrowotną osób starszych.

Łączymy się z Państwem w głębokim bólu po odejściu człowieka, który myślał o innych i pracował dla dobra innych. Niech Jego oddanie dla spraw zdrowia osób starszych oraz dorobek w tej dziedzinie będą inspiracją dla kolejnych pokoleń polskich lekarzy, społeczników, ludzi wielkiego serca.

Cześć Jego pamięci!

Agata Kornhauser–Duda
Andrzej Duda

 

List odczytał Doradca Piotr Nowacki, który w imieniu Prezydenta RP przekazał także na ręce najbliższej rodziny Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

Lista Prezydent RP

Metadane strony

Aktualności

Ogromne GRATULACJE!

Pielęgniarki z Izby Przyjęć Szpitala MSWiA w Krakowie – otrzymały odznaki za zasługi dla ochrony zdrowia. To ważne wyróżnienie zostało wręczone przy okazji Międzynarodowego Dnia

Czytaj więcej »
Zdjęcie przedstawia rzut z lotu ptaka na teren szpitala. Widoczne są 3 budynki, które zostały oznaczone A B C
Skip to content