Logo SP ZOZ MSWiA w Krakowie

Działamy dla dobra Pacjenta

Mamy Pododdział Udarowy! – O nas w mediach…

Pododdział Udarowy w Szpitalu MSWiA w Krakowie – to kolejny taki punkt na medycznej mapie miasta... i – jak zdążyliśmy się już przekonać - bardzo potrzebny! Odkąd powstał – czyli w ciągu zaledwie dwóch i pół miesiąca – leczyło się na nim już ponad trzydziestu pacjentów z udarem mózgu. Lekarze przyznają, że to miejsce jest odpowiedzią na coraz większe zapotrzebowanie – choroba atakuje częściej, co jest zauważalne zwłaszcza po pandemii COVID-19.

Pod tablicą informującą o tym, że jesteśmy na Oddziale Neurologicznym – pojawiła się  jeszcze jedna nazwa: Pododdział Udarowy. Oznaczona została także duża: Sala Udarowa – na której pacjenci otrzymują pomoc natychmiast po przyjeździe do Szpitala… i Sale Poudarowe – gdzie chorzy, którzy stoczyli walkę o życie… teraz rozpoczynają walkę o jego jakość – czyli wczesną rehabilitację. Tutaj mogą liczyć też na pomoc psychologa – bo osobom, które do tej pory były sprawne… trudno poradzić sobie z tym, że nagle są sparaliżowane, mają problem z mówieniem i wymagają opieki.

Choć w Krakowie są Oddziały Udarowe w innych szpitalach i ta pomoc dla osób z udarem do tej pory była… To jednak nie mamy wątpliwości, że takich miejsc nigdy nie będzie za dużo i powinny być jak najbliżej każdego adresu zamieszkania. Od wystąpienia objawów – pacjenta można uratować tylko w ciągu czterech i pół godziny… a udar nie wysyła sygnałów ostrzegawczych…

Nasz Pododdział Udarowy odwiedziła z kamerą ekipa TVP3 Kraków. Kliknij by zobaczyć materiał, który został wyemitowany w serwisie informacyjnym KRONIKA. 

Także w Gazecie Krakowskiej pojawił się artykuł o udarach mózgu – z informacją o naszym Pododdziale.

Aktualności

Ogromne GRATULACJE!

Pielęgniarki z Izby Przyjęć Szpitala MSWiA w Krakowie – otrzymały odznaki za zasługi dla ochrony zdrowia. To ważne wyróżnienie zostało wręczone przy okazji Międzynarodowego Dnia

Czytaj więcej »
Zdjęcie przedstawia rzut z lotu ptaka na teren szpitala. Widoczne są 3 budynki, które zostały oznaczone A B C
Skip to content