Logo SP ZOZ MSWiA w Krakowie

Działamy dla dobra Pacjenta

ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z CUKRZYCĄ w rocznicę odkrycia insuliny…

Szacuje się, że cukrzycę może mieć co najmniej 3 miliony Polaków – jednak nawet 25% nie wie, że choruje. Dlatego trzeba przypominać o tym, żeby wykonywać pomiary poziomu cukru we krwi i zwracać uwagę na objawy, takie jak: suchość w ustach, większy głód i pragnienie, częstsze oddawanie moczu, nagła utrata masy ciała, osłabienie i większa męczliwość, problemy z koncentracją...

Podstawą profilaktyki jest prozdrowotny styl życia: „Odpowiednia dieta bogata w warzywa… warto zwrócić uwagę choćby na to, żeby mięso nie było tłuste…” – mówi lek. Zofia Nakonieczna-Nitka, diabetolog w Szpitalu MSWiA w Krakowie. Kluczowa jest aktywność fizyczna, a z wiekiem – czujność powinna być większa, bo niski poziom cukru jest szczególnie niebezpieczny dla seniorów: „Oznacza niewłaściwe odżywienie mózgu… może dojść do jego niedotlenienia i do upadków, co jest bardzo groźne w przypadku osób starszych…” – tłumaczy dr n.med. Krzysztof Czarnobilski, internista, geriatra, dyrektor ds. lecznictwa w Szpitalu MSWiA w Krakowie.

27 czerwca, naszą Poradnię Diabetologiczną odwiedziła ekipa TVP3 Kraków – nasi specjaliści wypowiadali się na temat cukrzycy w serwisie informacyjnym KRONIKA.

Aktualności

Wybory w Szpitalu…

Pacjenci mogli oddać swój głos w wyborach do Parlamentu Europejskiego. 9 czerwca, w Szpitalu MSWiA w Krakowie – mieściła się Obwodowa Komisja Wyborcza nr 429.

Czytaj więcej »
Zdjęcie przedstawia rzut z lotu ptaka na teren szpitala. Widoczne są 3 budynki, które zostały oznaczone A B C
Skip to content