Logo SP ZOZ MSWiA w Krakowie

Działamy dla dobra Pacjenta

Snowman-[Przekonwertowany]

Przygotowania do Wielkanocy na Oddziale Dziennym Psychoterapii w Szpitalu MSWiA w Krakowie

Pacjenci malują pisanki, a ozdobione okna przywołują wiosnę. Przygotowania do Wielkanocy w pełni - także w naszym Szpitalu.

Dla osób, korzystających z pomocy Oddziału Dziennego Psychoterapii – to okazja do wyciszenia się i radości z przygotowań do Świąt… dla wielu zjawisko niemal obce. Pacjenci Oddziału to mundurowi – dotąd w ciągłym stanie gotowości: “Większość z nich od kilkunastu, kilkudziesięciu lat nie cieszyła się tak świętami… Ciągle na służbie, w napięciu i w stresie – w oczekiwaniu na alarm, telefon…” – wyjaśnia dr Jaromira Iwolska-Sokołowska, kier. Oddziału Dziennego Psychoterapii.

Terapia pomaga odzyskać dziecięcą radość z tworzenia ozdób wielkanocnych, malowania pisanek i doświadczania tej szczególnej atmosfery.

To też okazja do tego, żeby każdy z nas zadał sobie pytanie: Czy żyjemy na tyle szybko, że Święta nam umykają? Czy potrafimy zatrzymać na chwilę i celebrować ją?

Metadane strony

Aktualności

17.04 – 24.04.2024r. – Ogólnopolski Tydzień dla Serca

Choroby układu krążenia są przyczyną aż 46% zgonów – te polskie dane, to jeden z najgorszych wyników w Europie.
Obchodzony w naszym kraju Tydzień dla Serca – ma zwrócić uwagę na to, że podstawą w walce o poprawę statystyk, są proste zmiany, które możemy wprowadzić do naszej codzienności.

Czytaj więcej »

18 kwietnia – Europejski Dzień Praw Pacjenta

Czternaście żelaznych punktów zawartych w Europejskiej Karcie Praw Pacjenta – to podstawowe prawa, gwarantujące wysoki poziom ochrony zdrowia.
Każdy powinien znać swoje prawa, dlatego dziś – w Europejskim Dniu Praw Pacjenta – przypominamy o nich…

Czytaj więcej »

“Moje zdrowie, moje prawo” – Światowy Dzień Zdrowia

“Moje zdrowie, moje prawo” – to hasło tegorocznego Dnia Zdrowia, który obchodzony jest 7 kwietnia. Ma ono przypominać o tym, że każdy człowiek ma prawo do:
dostępu do usług zdrowotnych, pomocy i opieki medycznej;
edukacji i informacji; życia w prozdrowotnych warunkach z: bezpieczną wodą pitną i pożywieniem, czystym powietrzem i środowiskiem, godnym miejscem zamieszkania i pracy.

Czytaj więcej »

Wielkanoc 2024

Życzymy przede wszystkim zdrowia, ale też wiosennej energii – która zmobilizuje do odejścia od stołów i odrobiny ruchu… dla lepszej kondycji fizycznej i psychicznej.
Pogody na zewnątrz i w środku, rodzinnej atmosfery…
RADOSNYCH ŚWIĄT!

Czytaj więcej »
Zdjęcie przedstawia rzut z lotu ptaka na teren szpitala. Widoczne są 3 budynki, które zostały oznaczone A B C
Skip to content