
Nasz specjalista w ogólnopolskim gronie ekspertów
Specjaliści z naszego Szpitala nie tylko leczą, ale też zabierają głos i dzielą się swoim doświadczeniem na forum ogólnopolskim.
„Celem wykładów jest zaznajomienie osób starszych z obecnymi osiągnięciami z dziedziny choćby kardiologii, diabetologii czy ortopedii. Specjaliści poradzą, jak najlepiej zapobiegać wybranym chorobom wieku podeszłego – jak dbać o zdrowe serce, jak właściwie leczyć cukrzycę czy jak najdłużej utrzymać aktywność ruchową…” – mówi geriatra dr Krzysztof Czarnobilski, dyrektor ds. lecznictwa szpitala MSWiA w Krakowie i dodaje, że niestety „często ludzie starsi korzystają z niesprawdzonych wiadomości przekazywanych przez rodzinę, a także pochodzących z reklam.” Dlatego – aby poprawić wiedzę seniorów i dotrzeć do nich z prawdziwymi informacjami – Instytut Farmakologii im. Jerzego Maja Polskiej Akademii Nauk w Krakowie organizuje cykl wykładów popularnonaukowych zatytułowanych „Jak zdrowo żyć? – poradnik Seniora”.
Spotkania odbywają się we wtorki, o godzinie 14.00 – w Zajeździe Kościuszkowskim przy ul. Białoprądnickiej 3 w Krakowie, który jest filią Dworku Białoprądnickiego.
Organizatorzy zwracają uwagę na to, że popularyzacja zachowań prozdrowotnych pomoże seniorom dożyć sędziwego wieku w dobrej kondycji – co ma ogromne znaczenie także dla ich rodzin.
Już 7 lutego wykład „Zdrowe serce seniora” wygłosi kardiolog, dyrektor SP ZOZ MSWiA w Krakowie: dr n. med. Michał Zabojszcz… z kolei 21 lutego – geriatra i nasz dyrektor ds. lecznictwa: dr n. med. Krzysztof Czarnobilski opowie o tym, jakie są „Medyczne uwarunkowania aktywności seniorów„… a 7 marca uczestnicy spotkania wysłuchają naszego ortopedy: lek. Mateusza Gąciarza – tematem będą „Upadki i urazy u seniorów„.
Projekt jest finansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach programu: Społeczna odpowiedzialność nauki – Popularyzacja nauki i promocja sportu.
Specjaliści z naszego Szpitala nie tylko leczą, ale też zabierają głos i dzielą się swoim doświadczeniem na forum ogólnopolskim.
Swoją pracę wykonywały z ogromnym zaangażowaniem – będąc wsparciem dla ordynatorów szpitalnych oddziałów, lekarzy, ale i pacjentów… których podnosiły na duchu dobrym słowem, uśmiechem i
Światowy Dzień Gruźlicy jest po to, aby upamiętniać odkrycie prątków tej choroby – czyli bakterii, które ją wywołują – przez niemieckiego mikrobiologa Roberta Kocha.
Dziś pierwszy dzień wiosny i być może znajdą się osoby, które oczekiwały, że w nową porę roku wejdą z większą energią.
Lidia Tkaczyk, psycholog