Logo SP ZOZ MSWiA w Krakowie

Działamy dla dobra Pacjenta

Rozmawiamy o zdrowiu seniorów… Spotkania w Zajeździe Kościuszkowskim w Krakowie

Na jakie problemy ze zdrowiem narażeni są seniorzy? Jak można im zapobiegać? Na jakie dolegliwości osoby starsze powinny zwrócić szczególną uwagę? Co może wpływać na komfort ich życia? To tylko część tematów, które są podejmowane podczas wtorkowych wykładów i w trakcie rozmów tuż po nich. Celem projektu "Jak zdrowo żyć?- poradnik Seniora" jest rozpowszechnianie wiedzy na temat chorób cywilizacyjnych - ze szczególnym uwzględnieniem problemów wieku podeszłego, takich jak: cukrzyca, choroba Parkinsona, demencja, nadciśnienie czy depresja. Wśród prelegentów są nasi specjaliści.

„Celem wykładów jest zaznajomienie osób starszych z obecnymi osiągnięciami z dziedziny choćby kardiologii, diabetologii czy ortopedii. Specjaliści poradzą, jak najlepiej zapobiegać wybranym chorobom wieku podeszłego – jak dbać o zdrowe serce, jak właściwie leczyć cukrzycę czy jak najdłużej utrzymać aktywność ruchową…” – mówi geriatra dr Krzysztof Czarnobilski, dyrektor ds. lecznictwa szpitala MSWiA w Krakowie i dodaje, że niestety „często ludzie starsi korzystają z niesprawdzonych wiadomości przekazywanych przez rodzinę, a także pochodzących z reklam.” Dlatego – aby poprawić wiedzę seniorów i dotrzeć do nich z prawdziwymi informacjami – Instytut Farmakologii im. Jerzego Maja Polskiej Akademii Nauk w Krakowie organizuje cykl wykładów popularnonaukowych zatytułowanych „Jak zdrowo żyć? – poradnik Seniora”.

Spotkania odbywają się we wtorki, o godzinie 14.00  – w Zajeździe Kościuszkowskim przy ul. Białoprądnickiej 3 w Krakowie, który jest filią Dworku Białoprądnickiego.

Organizatorzy zwracają uwagę na to, że popularyzacja zachowań prozdrowotnych pomoże seniorom dożyć sędziwego wieku w dobrej kondycji – co ma ogromne znaczenie także dla ich rodzin.

Już 7 lutego wykład „Zdrowe serce seniora” wygłosi kardiolog, dyrektor SP ZOZ MSWiA w Krakowie: dr n. med. Michał Zabojszcz… z kolei 21 lutego – geriatra i nasz dyrektor ds. lecznictwa: dr n. med. Krzysztof Czarnobilski opowie o tym, jakie są „Medyczne uwarunkowania aktywności seniorów„… a 7 marca uczestnicy spotkania wysłuchają naszego ortopedy: lek. Mateusza Gąciarza – tematem będą „Upadki i urazy u seniorów„.

Zapraszamy w imieniu naszych specjalistów!

Projekt jest finansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach programu: Społeczna odpowiedzialność nauki – Popularyzacja nauki i promocja sportu.

Aktualności

Szpital Przyjazny Seniorom

“Chciałbym, żeby szpital zapewniał nie tylko leczenie w sensie medycznym… ale też opiekę psychologiczną, dietetyczną, rehabilitacyjną – czyli wszystko to, czego potrzebują seniorzy. Chcemy, żeby

Czytaj więcej »

XI Międzynarodowe SENIORALIA

Równo rok temu, nasz ówczesny Zastępca Dyrektora ds. Lecznictwa gościł na X Międzynarodowych Senioraliach w Krakowie i ze sceny motywował do aktywnego życia, pełnego: radości,

Czytaj więcej »
Zdjęcie przedstawia rzut z lotu ptaka na teren szpitala. Widoczne są 3 budynki, które zostały oznaczone A B C
Skip to content