
Nasz specjalista w ogólnopolskim gronie ekspertów
Specjaliści z naszego Szpitala nie tylko leczą, ale też zabierają głos i dzielą się swoim doświadczeniem na forum ogólnopolskim.
„Zgłaszają się do nas osoby z problemami kardiologicznymi, skokami ciśnienia, po zawałach i z zaburzeniami metabolicznymi. Zdarza się, że ludzie odchodzą na emeryturę w młodym wieku – bo nie radzą sobie z dużym napięciem emocjonalnym, związanym z ciągłym narażaniem swojego zdrowia i życia.” – mówi lek. Jaromira Iwolska-Sokołowska, kierownik Oddziału Dziennego Psychoterapii. W Szpitalu MSWiA w Krakowie jest Oddział, ale też Poradnia – w których pomoc znajdą: żołnierze, strażacy, policjanci, pracownicy służby więziennej czy służby granicznej. Te osoby bardzo często są świadkami traumatycznych wydarzeń, które mogą prowadzić do załamań psychicznych, nerwic, lęków – a to z kolei może oddziaływać na ich życie prywatne. W takich sytuacjach cierpią także bliscy – stres rodziców wpływa na zachowanie oraz kondycję psychiczną dzieci i młodzieży. Podstawą jest więc poszukiwanie wsparcia, które może być ratunkiem dla całej rodziny.
Tematy, które będą podejmowane podczas środowej konferencji: „Problematyka samobójstw”, Stres rodziców, a miejsce dziecka”, „Uzależnienia. Trudności diagnostyczne i zagrożenia”, „Stres w mundurze”, „Somatyczne konsekwencje stresu”. W programie przewidziane jest też miejsce na dyskusję. W wydarzeniu wezmą udział specjaliści ze Szpitala MSWiA, a także ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie i Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.
Konferencja finansowana jest ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, w ramach programów zdrowotnych realizowanych przez Departament Zdrowia MSWiA.
Specjaliści z naszego Szpitala nie tylko leczą, ale też zabierają głos i dzielą się swoim doświadczeniem na forum ogólnopolskim.
Swoją pracę wykonywały z ogromnym zaangażowaniem – będąc wsparciem dla ordynatorów szpitalnych oddziałów, lekarzy, ale i pacjentów… których podnosiły na duchu dobrym słowem, uśmiechem i
Światowy Dzień Gruźlicy jest po to, aby upamiętniać odkrycie prątków tej choroby – czyli bakterii, które ją wywołują – przez niemieckiego mikrobiologa Roberta Kocha.
Dziś pierwszy dzień wiosny i być może znajdą się osoby, które oczekiwały, że w nową porę roku wejdą z większą energią.
Lidia Tkaczyk, psycholog