Logo SP ZOZ MSWiA w Krakowie

Działamy dla dobra Pacjenta

„Stres i mechanizmy destrukcyjne w pracy Funkcjonariuszy Służb Mundurowych” – zaproszenie na konferencję naukowo-szkoleniową

Uzależnienia, depresje, zaburzenia snu czy wypalenie zawodowe – to tylko kilka problemów, z którymi mogą mierzyć się pracownicy służb mundurowych. Specjaliści przypominają, że są skuteczne formy terapii i psychoedukacji – trzeba tylko pokonać wstyd, chcieć zadbać o siebie i zwrócić się po pomoc. O tym, jak poważnym zagrożeniem dla zdrowia są: przewlekły stres i stan ciągłego napięcia emocjonalnego – będzie można dowiedzieć się w trakcie konferencji organizowanej przez Szpital MSWiA w Krakowie: 15 listopada w Kinie Mikro, przy ul. Juliusza Lea 5, w godz.: 9:00 - 15:00.

Zgłaszają się do nas osoby z problemami kardiologicznymi, skokami ciśnienia, po zawałach i z zaburzeniami metabolicznymi. Zdarza się, że ludzie odchodzą na emeryturę w młodym wieku – bo nie radzą sobie z dużym napięciem emocjonalnym, związanym z ciągłym narażaniem swojego zdrowia i życia.” – mówi lek. Jaromira Iwolska-Sokołowska, kierownik Oddziału Dziennego Psychoterapii. W Szpitalu MSWiA w Krakowie jest Oddział, ale też Poradnia – w których pomoc znajdą: żołnierze, strażacy, policjanci, pracownicy służby więziennej czy służby granicznej. Te osoby bardzo często są świadkami traumatycznych wydarzeń, które mogą prowadzić do załamań psychicznych, nerwic, lęków – a to z kolei może oddziaływać na ich życie prywatne. W takich sytuacjach cierpią także bliscy – stres rodziców wpływa na zachowanie oraz kondycję psychiczną dzieci i młodzieży. Podstawą jest więc poszukiwanie wsparcia, które może być ratunkiem dla całej rodziny.

Tematy, które będą podejmowane podczas środowej konferencji: „Problematyka samobójstw”, Stres rodziców, a miejsce dziecka”, „Uzależnienia. Trudności diagnostyczne i zagrożenia”, „Stres w mundurze”, „Somatyczne konsekwencje stresu”. W programie przewidziane jest też miejsce na dyskusję. W wydarzeniu wezmą udział specjaliści ze Szpitala MSWiA, a także ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie i Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Konferencja finansowana jest ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, w ramach programów zdrowotnych realizowanych przez Departament Zdrowia MSWiA.

Metadane strony

Aktualności

Ogromne GRATULACJE!

Pielęgniarki z Izby Przyjęć Szpitala MSWiA w Krakowie – otrzymały odznaki za zasługi dla ochrony zdrowia. To ważne wyróżnienie zostało wręczone przy okazji Międzynarodowego Dnia

Czytaj więcej »
Zdjęcie przedstawia rzut z lotu ptaka na teren szpitala. Widoczne są 3 budynki, które zostały oznaczone A B C
Skip to content