Światowy Dzień Optymisty: Czy optymiści żyją dłużej i lepiej?

Pytanie, które zadajemy 21 sierpnia, czyli w Światowym Dniu Optymisty: Czy optymiści żyją dłużej i lepiej?
Przede wszystkim mają więcej chęci i energii np. do cennych dla zdrowia spacerów. Więcej energii, to większa mobilizacja do: wprowadzenia właściwej diety, aktywności fizycznej i w ogóle lepszego stylu życia.
 
Z reguły nie mają mniej zmartwień… ale za to więcej spokoju w sobie, żeby je pokonywać. Mniej stresu – także wpływa korzystnie na nasz organizm. Podejście: “Będzie dobrze…” – chroni przed depresją, nerwicami i stanami lękowymi. Psychika jest w lepszej kondycji, bo czujemy się komfortowo ze sobą i swoim życiem oraz pozytywnie myślimy o przyszłości.
 
Stan psychiczny ma duży wpływ na kondycję naszego organizmu, a nawet na odporność. Optymizm jest więc pewną ochroną przed infekcjami – przede wszystkim: lepiej śpimy, jesteśmy wypoczęci i silniejsi.
 
Wygląda więc na to, że optymiści potrafią zadbać o własne zdrowie, ale w tej postawie jest pewna pułapka… Uważając, że może być tylko dobrze – nie zawsze myślimy o zagrożeniach i o tym, jak im zapobiegać. To może uśpić potrzebę sprawdzenia: Czy na pewno wszystko w porządku… a tylko badania profilaktyczne dają podstawy do pełnego optymizmu, bo:
 
albo potwierdzą, że nie ma się czym martwić…
 
albo wykryją zmartwienie na tak wczesnym etapie, że będzie można pokonać je z optymizmem…

Metadane strony

Aktualności

Kolędowanie z Artystami…

Było radośnie i refleksyjnie… wzruszająco oraz z humorem… – czyli cała paleta świątecznych emocji.
19 grudnia, w samo południe kolędowaliśmy z naszymi wspaniałymi Gośćmi,

Czytaj więcej »
Zdjęcie przedstawia rzut z lotu ptaka na teren szpitala. Widoczne są 3 budynki, które zostały oznaczone A B C
Skip to content