Logo SP ZOZ MSWiA w Krakowie

Działamy dla dobra Pacjenta

Snowman-[Przekonwertowany]

Światowy Dzień Udaru Mózgu

- Nagłe zaburzenie mowy - staje się ona niezrozumiała, bełkotliwa, niewyraźna. - Niedowład połowy ciała, a także zaburzenie widzenia. - Zawężone pole widzenia – widzimy tylko to, co na wprost, a nie mamy już obrazu na przykład po prawej stronie.
Chodzi o problemy, które wystąpiły nagle – czyli na przykład w sytuacji, gdy dana osoba siedzi przy stole i nieoczekiwanie osuwa się…  wtedy natychmiast trzeba wezwać pogotowie. Czas na ratunek to tylko cztery i pół godziny.
29 października to Światowy Dzień Udaru Mózgu – wiosną tego roku, w Szpitalu MSWiA w Krakowie  uruchomiliśmy Pododdział Udarowy, kolejne takie – i jak się okazuje bardzo potrzebne – miejsce na medycznej mapie Krakowa.

Metadane strony

Aktualności

17.04 – 24.04.2024r. – Ogólnopolski Tydzień dla Serca

Choroby układu krążenia są przyczyną aż 46% zgonów – te polskie dane, to jeden z najgorszych wyników w Europie.
Obchodzony w naszym kraju Tydzień dla Serca – ma zwrócić uwagę na to, że podstawą w walce o poprawę statystyk, są proste zmiany, które możemy wprowadzić do naszej codzienności.

Czytaj więcej »

18 kwietnia – Europejski Dzień Praw Pacjenta

Czternaście żelaznych punktów zawartych w Europejskiej Karcie Praw Pacjenta – to podstawowe prawa, gwarantujące wysoki poziom ochrony zdrowia.
Każdy powinien znać swoje prawa, dlatego dziś – w Europejskim Dniu Praw Pacjenta – przypominamy o nich…

Czytaj więcej »

“Moje zdrowie, moje prawo” – Światowy Dzień Zdrowia

“Moje zdrowie, moje prawo” – to hasło tegorocznego Dnia Zdrowia, który obchodzony jest 7 kwietnia. Ma ono przypominać o tym, że każdy człowiek ma prawo do:
dostępu do usług zdrowotnych, pomocy i opieki medycznej;
edukacji i informacji; życia w prozdrowotnych warunkach z: bezpieczną wodą pitną i pożywieniem, czystym powietrzem i środowiskiem, godnym miejscem zamieszkania i pracy.

Czytaj więcej »

Wielkanoc 2024

Życzymy przede wszystkim zdrowia, ale też wiosennej energii – która zmobilizuje do odejścia od stołów i odrobiny ruchu… dla lepszej kondycji fizycznej i psychicznej.
Pogody na zewnątrz i w środku, rodzinnej atmosfery…
RADOSNYCH ŚWIĄT!

Czytaj więcej »
Zdjęcie przedstawia rzut z lotu ptaka na teren szpitala. Widoczne są 3 budynki, które zostały oznaczone A B C
Skip to content