Logo SP ZOZ MSWiA w Krakowie

Działamy dla dobra Pacjenta

Świętowaliśmy z Krakowską Strażą Pożarną…

Uroczysty apel, defilada pododdziałów pieszych i zmotoryzowanych oraz pokaz sprzętu i sprawności strażackiej – to tylko niektóre z punktów Jubileuszu 150-lecia Krakowskiej Straży Pożarnej, w których uczestniczyli przedstawiciele Szpitala MSWiA w Krakowie.

Uroczystości na Rynku Głównym w Krakowie – odbywały się 25 maja, w ramach Wojewódzkich Obchodów Dnia Strażaka. Patronat Honorowy nad Świętem – objął Andrzej Duda, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.

W imieniu Dyrektora SP ZOZ MSWiA w Krakowie – BARDZO DZIĘKUJEMY ZA ZAPROSZENIE.

Aktualności

Mamy Pododdział Udarowy! – O nas w mediach…

Pododdział Udarowy w Szpitalu MSWiA w Krakowie – to kolejny taki punkt na medycznej mapie miasta… i – jak zdążyliśmy się już przekonać – bardzo potrzebny! Odkąd powstał – czyli w ciągu zaledwie dwóch i pół miesiąca – leczyło się na nim już ponad trzydziestu pacjentów z udarem mózgu. Lekarze przyznają, że to miejsce jest odpowiedzią na coraz większe zapotrzebowanie – choroba atakuje częściej, co jest zauważalne zwłaszcza po pandemii COVID-19.

Czytaj więcej »

17 MAJA – ŚWIATOWY DZIEŃ NADCIŚNIENIA TĘTNICZEGO…

Problem dotyczy około 42% mężczyzn i 33% kobiet. Szacuje się, że zmaga się z nim: co trzeci dorosły Polak, w wieku 55-74 lat.
Światowy Dzień Nadciśnienia Tętniczego obchodzony jest po to, żeby uświadamiać – że to podstępna choroba, która daje mało charakterystyczne objawy, często mylone z innymi dolegliwościami: stresem lub zwykłym przemęczeniem.
Temat nadciśnienia pojawił się także w trakcie Małopolskiej Konferencji Profilaktyki i Promocji Zdrowia… zorganizowanej 17 maja przez Departament Zdrowia, Rodziny, Równego Traktowania i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego – pod hasłem: „Zdrowie w Centrum Uwagi”. Specjaliści spotkali się w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana

Czytaj więcej »
Zdjęcie przedstawia rzut z lotu ptaka na teren szpitala. Widoczne są 3 budynki, które zostały oznaczone A B C
Skip to content