Kolędowanie z Artystami…
Było radośnie i refleksyjnie… wzruszająco oraz z humorem… – czyli cała paleta świątecznych emocji.
19 grudnia, w samo południe kolędowaliśmy z naszymi wspaniałymi Gośćmi,
Powstał 21 maja 1929 roku… Zdewastowany w czasie wojny i odbudowywany w kolejnych latach – miał nie tylko coraz większą przestrzeń, ale i możliwości pomocy wielu pacjentom, zarówno dzieciom jak i dorosłym z różnymi problemami, ale też kobietom w ciąży – na Oddziale Porodowym przychodzili na świat nowi Krakowianie.
W związku ze zmianami demograficznymi oraz potrzebami zdrowotnymi mieszkańców miasta – w 2013 roku podjęta została decyzja o zmianie profilu Szpitala MSWiA w Krakowie. Od tego momentu, objął opieką ludzi starszych, nastawiając się na diagnostykę i leczenie seniorów. Personel medyczny ma specjalizację geriatryczną. Z myślą o osobach w podeszłym wieku – powstały w ostatnim czasie: Pododdział Udarowy i Pododdział Rehabilitacji Neurologicznej, a zupełnie zmienił wygląd i nazwę Zakład Rehabilitacji. Rozwijamy naszą stronę internetową i media społecznościowe, żeby o wszystkich tych zmianach i przemianach na bieżąco informować.
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej MSWiA w Krakowie mieści się nie tylko przy ulicy Galla – w jego skład wchodzą także przychodnie w Nowym Sączu i Tarnowie.
Nasz Szpital jest jedną z nielicznych jednostek, która jest miejscem kształcenia: lekarzy specjalistów i pielęgniarek z zakresu geriatrii, a także prowadzone są tutaj zajęcia praktyczne dla studentów.
Zabezpieczamy medycznie duże, ważne wydarzenia, jak np. Światowe dni Młodzieży oraz wizyty osób ochranianych przez Służbę Ochrony Państwa, które przebywają na terenie Małopolski.
Było radośnie i refleksyjnie… wzruszająco oraz z humorem… – czyli cała paleta świątecznych emocji.
19 grudnia, w samo południe kolędowaliśmy z naszymi wspaniałymi Gośćmi,
Z dumą informujemy, że SP ZOZ MSWiA w krakowie znalazł się na liście „Najlepiej zarządzanych szpitali publicznych w Polsce”, zajmując IX miejsce w kategorii „Kontrakt
21 listopada 2024 r. – to Światowy Dzień Rzucania Palenia, a 20 listopada – obchodzony był Światowy Dzień Przewlekłej Obturacyjnej Choroby Płuc…
To, że
Czy warto odnotowywać wszystkie dni, poświęcone problemom zdrowotnym? Większość tak, bo nie tylko leczymy – ale też edukujemy… a to są takie znaki ostrzegawcze, przystanki