Logo SP ZOZ MSWiA w Krakowie

Działamy dla dobra Pacjenta

WAŻNE! POTRZEBNI HONOROWI KRWIODAWCY…

W trosce o bezpieczeństwo i możliwość leczenia - także naszych – pacjentów... przyłączamy się do apelu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie...

Zachęcamy do honorowego oddawania krwi… szczególnie pracowników Szpitala MSWiA i ich bliskich, ale też przyjaciół i rodziny pacjentów. Ten apel, w tym przedwakacyjnym czasie – jest szczególnie ważny… bo właśnie latem – zapasy w bankach krwi są najmniejsze.

Ludzie częściej przemieszczają się, podróżują – a to oznacza, że jest więcej wypadków i rośnie zapotrzebowanie na krew.

Nie chcielibyśmy znaleźć się w sytuacji, w której zabraknie jej akurat wtedy – gdy będziemy musieli ratować czyjeś zdrowie lub życie.

Oddajmy krew już teraz… zanim ktoś będzie na nią czekał…

Zdjęcie przedstawia 2 trzymające się ręce w trakcie pobierania krwi

Aktualności

Światowy Dzień Bezpieczeństwa Pacjenta w Szpitalu MSWiA w Krakowie

Jak chronić siebie i swoich bliskich przed wielolekowością, ale też upadkami i urazami? Jak prawidłowo odżywiać się w trakcie pobytu w szpitalu i po powrocie do domu? Jaką profilaktykę stosować przed operacją i po zabiegu, aby zminimalizować ryzyko zakażeń? Na te i te postawione przez pacjentów pytania – odpowiadali nasi specjaliści: dr n.med. Krzysztof Czarnobilski – geriatra, dr n.med. Mateusz Curyło – fizjoterapeuta, mgr Agnieszka Karelus – dietetyk i lek. Magda Baran – specjalista chorób zakaźnych. Spotkanie odbyło się w ramach Światowego Dnia Bezpieczeństwa Pacjenta.

Czytaj więcej »

ŚWIATOWY DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA PACJENTA – zapraszamy na spotkanie z naszymi specjalistami…

Gdzie jest ta granica, kiedy leki przestają pomagać – a zaczynają szkodzić? Jak zażywać je bezpiecznie? Kto i kiedy narażony jest na upadki i urazy? Jak poruszać się bezpiecznie?
Na te i inne pytania – które będą chcieli zadać pacjenci i ich bliscy – nasi specjaliści odpowiedzą w poniedziałek, 18 września, przy okazji Światowego Dnia Bezpieczeństwa Pacjenta.

Czytaj więcej »

LATO W PEŁNI… – Uwaga na upały!

Za nami weekend z tropikalnymi, ponad 30-stopniowymi temperaturami. Na szczęście, w naszej Izbie Przyjęć nie było pacjentów z objawami odwodnienia, ani osób starszych – skarżących się na osłabienie czy przyspieszone bicie serca. To oznacza, że prośby i apele przynoszą efekty- a seniorzy dbają o siebie podczas upałów.

Czytaj więcej »
Zdjęcie przedstawia rzut z lotu ptaka na teren szpitala. Widoczne są 3 budynki, które zostały oznaczone A B C
Skip to content