Logo SP ZOZ MSWiA w Krakowie

Działamy dla dobra Pacjenta

Ważny zastrzyk finansowy dla Szpitala MSWiA w Krakowie… – wsparcie Ministra Zdrowia dla Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Minister Zdrowia Adam Niedzielski osobiście wręczył przedstawicielom Szpitala MSWiA w Krakowie - czek w wysokości 3 010 705 zł: na przebudowę pomieszczeń Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii wraz z wyposażeniem medycznym oraz uwzględnieniem wymagań dla pacjentów z COVID-19.

Ta pomoc finansowa umożliwi nam zakup sprzętu, takiego jak:

  • Monitory parametrów hemodynamicznych
  • Videobronchofiberoskop
  • Mosty anestezjologiczne
  • Defibrylator
  • Łóżka intensywnej terapii z materacem
  • Kardiomonitor
  • RTG cyfrowy
  • Echokardiograf (z głowicą przezprzełykową)
  • Lampy operacyjne (wyposażenie Bloku Operacyjnego)

Z kolei prace budowlane – które dzięki wsparciu będziemy mogli przeprowadzić – pozwolą nam: powiększyć oddział (będzie więcej stanowisk intensywnej terapii), a także unowocześnić i jeszcze lepiej dostosować do potrzeb pacjentów.

Spotkanie odbyło się 19 maja w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie.

Aktualności

Mamy Pododdział Udarowy! – O nas w mediach…

Pododdział Udarowy w Szpitalu MSWiA w Krakowie – to kolejny taki punkt na medycznej mapie miasta… i – jak zdążyliśmy się już przekonać – bardzo potrzebny! Odkąd powstał – czyli w ciągu zaledwie dwóch i pół miesiąca – leczyło się na nim już ponad trzydziestu pacjentów z udarem mózgu. Lekarze przyznają, że to miejsce jest odpowiedzią na coraz większe zapotrzebowanie – choroba atakuje częściej, co jest zauważalne zwłaszcza po pandemii COVID-19.

Czytaj więcej »

17 MAJA – ŚWIATOWY DZIEŃ NADCIŚNIENIA TĘTNICZEGO…

Problem dotyczy około 42% mężczyzn i 33% kobiet. Szacuje się, że zmaga się z nim: co trzeci dorosły Polak, w wieku 55-74 lat.
Światowy Dzień Nadciśnienia Tętniczego obchodzony jest po to, żeby uświadamiać – że to podstępna choroba, która daje mało charakterystyczne objawy, często mylone z innymi dolegliwościami: stresem lub zwykłym przemęczeniem.
Temat nadciśnienia pojawił się także w trakcie Małopolskiej Konferencji Profilaktyki i Promocji Zdrowia… zorganizowanej 17 maja przez Departament Zdrowia, Rodziny, Równego Traktowania i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego – pod hasłem: „Zdrowie w Centrum Uwagi”. Specjaliści spotkali się w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana

Czytaj więcej »
Zdjęcie przedstawia rzut z lotu ptaka na teren szpitala. Widoczne są 3 budynki, które zostały oznaczone A B C
Skip to content