Logo SP ZOZ MSWiA w Krakowie

Działamy dla dobra Pacjenta

Ważny zastrzyk finansowy dla Szpitala MSWiA w Krakowie… – wsparcie Ministra Zdrowia dla Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Minister Zdrowia Adam Niedzielski osobiście wręczył przedstawicielom Szpitala MSWiA w Krakowie - czek w wysokości 3 010 705 zł: na przebudowę pomieszczeń Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii wraz z wyposażeniem medycznym oraz uwzględnieniem wymagań dla pacjentów z COVID-19.

Ta pomoc finansowa umożliwi nam zakup sprzętu, takiego jak:

  • Monitory parametrów hemodynamicznych
  • Videobronchofiberoskop
  • Mosty anestezjologiczne
  • Defibrylator
  • Łóżka intensywnej terapii z materacem
  • Kardiomonitor
  • RTG cyfrowy
  • Echokardiograf (z głowicą przezprzełykową)
  • Lampy operacyjne (wyposażenie Bloku Operacyjnego)

Z kolei prace budowlane – które dzięki wsparciu będziemy mogli przeprowadzić – pozwolą nam: powiększyć oddział (będzie więcej stanowisk intensywnej terapii), a także unowocześnić i jeszcze lepiej dostosować do potrzeb pacjentów.

Spotkanie odbyło się 19 maja w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie.

Aktualności

Światowy Dzień Bezpieczeństwa Pacjenta w Szpitalu MSWiA w Krakowie

Jak chronić siebie i swoich bliskich przed wielolekowością, ale też upadkami i urazami? Jak prawidłowo odżywiać się w trakcie pobytu w szpitalu i po powrocie do domu? Jaką profilaktykę stosować przed operacją i po zabiegu, aby zminimalizować ryzyko zakażeń? Na te i te postawione przez pacjentów pytania – odpowiadali nasi specjaliści: dr n.med. Krzysztof Czarnobilski – geriatra, dr n.med. Mateusz Curyło – fizjoterapeuta, mgr Agnieszka Karelus – dietetyk i lek. Magda Baran – specjalista chorób zakaźnych. Spotkanie odbyło się w ramach Światowego Dnia Bezpieczeństwa Pacjenta.

Czytaj więcej »

ŚWIATOWY DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA PACJENTA – zapraszamy na spotkanie z naszymi specjalistami…

Gdzie jest ta granica, kiedy leki przestają pomagać – a zaczynają szkodzić? Jak zażywać je bezpiecznie? Kto i kiedy narażony jest na upadki i urazy? Jak poruszać się bezpiecznie?
Na te i inne pytania – które będą chcieli zadać pacjenci i ich bliscy – nasi specjaliści odpowiedzą w poniedziałek, 18 września, przy okazji Światowego Dnia Bezpieczeństwa Pacjenta.

Czytaj więcej »

LATO W PEŁNI… – Uwaga na upały!

Za nami weekend z tropikalnymi, ponad 30-stopniowymi temperaturami. Na szczęście, w naszej Izbie Przyjęć nie było pacjentów z objawami odwodnienia, ani osób starszych – skarżących się na osłabienie czy przyspieszone bicie serca. To oznacza, że prośby i apele przynoszą efekty- a seniorzy dbają o siebie podczas upałów.

Czytaj więcej »
Zdjęcie przedstawia rzut z lotu ptaka na teren szpitala. Widoczne są 3 budynki, które zostały oznaczone A B C
Skip to content