Logo SP ZOZ MSWiA w Krakowie

Działamy dla dobra Pacjenta

ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W „FESTYNIE SENIORA”…

Już w niedzielę, 4 czerwca - w Parku im. Wincentego a Paulo, który sąsiaduje ze Szpitalem MSWiA... odbędzie się "Festyn Seniora" - organizowany przez Parafię Najświętszej Maryi Panny z Lourdes w Krakowie.

W godzinach od 10.30 do 15.00 – można będzie:

  • spotkać się z fizjoterapeutą
  • porozmawiać z radcą prawnym
  • dowiedzieć się – jak funkcjonują instytucje, które wspierają osoby starsze i ich opiekunów
  • odwiedzić namiot naszego Szpitala – choćby po to, żeby wykonać proste badania, jak: pomiar ciśnienia i pomiar poziomu cukru, a także porozmawiać z lekarzami
  • spędzić czas z wolontariuszami przy herbacie i ciastku

Cieszymy się,  że będziemy częścią tego wyjątkowego wydarzenia – w trakcie,  którego to seniorzy i ich: samotność,  zdrowie, problemy i potrzeby… będą na pierwszym planie.

Zdjęcie przedstawia dwie dwie pary trzymających się za siebie rąk, osoby starszej i młodszej

Aktualności

Światowy Dzień Bezpieczeństwa Pacjenta w Szpitalu MSWiA w Krakowie

Jak chronić siebie i swoich bliskich przed wielolekowością, ale też upadkami i urazami? Jak prawidłowo odżywiać się w trakcie pobytu w szpitalu i po powrocie do domu? Jaką profilaktykę stosować przed operacją i po zabiegu, aby zminimalizować ryzyko zakażeń? Na te i te postawione przez pacjentów pytania – odpowiadali nasi specjaliści: dr n.med. Krzysztof Czarnobilski – geriatra, dr n.med. Mateusz Curyło – fizjoterapeuta, mgr Agnieszka Karelus – dietetyk i lek. Magda Baran – specjalista chorób zakaźnych. Spotkanie odbyło się w ramach Światowego Dnia Bezpieczeństwa Pacjenta.

Czytaj więcej »

ŚWIATOWY DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA PACJENTA – zapraszamy na spotkanie z naszymi specjalistami…

Gdzie jest ta granica, kiedy leki przestają pomagać – a zaczynają szkodzić? Jak zażywać je bezpiecznie? Kto i kiedy narażony jest na upadki i urazy? Jak poruszać się bezpiecznie?
Na te i inne pytania – które będą chcieli zadać pacjenci i ich bliscy – nasi specjaliści odpowiedzą w poniedziałek, 18 września, przy okazji Światowego Dnia Bezpieczeństwa Pacjenta.

Czytaj więcej »

LATO W PEŁNI… – Uwaga na upały!

Za nami weekend z tropikalnymi, ponad 30-stopniowymi temperaturami. Na szczęście, w naszej Izbie Przyjęć nie było pacjentów z objawami odwodnienia, ani osób starszych – skarżących się na osłabienie czy przyspieszone bicie serca. To oznacza, że prośby i apele przynoszą efekty- a seniorzy dbają o siebie podczas upałów.

Czytaj więcej »
Zdjęcie przedstawia rzut z lotu ptaka na teren szpitala. Widoczne są 3 budynki, które zostały oznaczone A B C
Skip to content