Logo SP ZOZ MSWiA w Krakowie

Działamy dla dobra Pacjenta

Snowman-[Przekonwertowany]

ZDROWIE W CENTRUM UWAGI – Małopolska Konferencja Profilaktyki i Promocji Zdrowia…

„Stan naszego zdrowia tylko w dwudziestu procentach zależy od tego, na co nie mamy wpływu – czyli od naszych genów. Możemy natomiast: zmienić dietę, zmienić nawyki czy rzucić nałogi. Mówię do seniorów: 'Zwracajcie uwagę na to, jak odżywiają się wasze wnuki... żeby nie były otyłe, żeby ruszały się – bo to od tego zależy: jak będą wyglądały i w jakiej kondycji fizycznej będą w waszym wieku'...” - podkreśla dr n. med. Krzysztof Czarnobilski, internista, geriatra, dyrektor ds. lecznictwa w Szpitalu MSWiA w Krakowie... który swój wykład: „Recepta na długowieczność” wygłosi już 17 maja, w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II.

Dr Czarnobilski dodaje, że w trakcie rozmów z najstarszymi pacjentami – wciąż szuka klucza do długiego życia w dobrym zdrowiu… i nie ma wątpliwości, że te osoby łączy fakt, że były – i w miarę możliwości są – aktywne fizycznie… Co wcale nie musi oznaczać uprawiania sportu – mogą to być spokojne, regularne ćwiczenia albo po prostu częste, długie spacery. To – w połączeniu z odpowiednią, zróżnicowaną dietą – może przynieść ogromne korzyści dla kondycji naszego organizmu na wiele lat. Specjaliści przypominają, że na swoją starość pracujemy już w młodości… a i później lepiej nie  rezygnować z dobrych nawyków.

W trakcie  konferencji: „Zdrowie w Centrum Uwagi”, organizowanej przez Departament Zdrowia, Rodziny, Równego Traktowania i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego – będzie jeszcze więcej o: możliwościach seniorów, ale też o zagrożeniach na tym etapie życia… jednym z nich jest nadmiar leków, po które sięgają osoby starsze. Nie zabraknie też informacji na temat profilaktyki, a także związanych z tym: jak działa Internetowe Konto Pacjenta i dlaczego warto z niego korzystać.

Po tę dawkę wiedzy – można sięgnąć w godzinach od 9:00 do 14:00, przy ul. Prądnickiej 80 w Krakowie, w budynku A-V. Udział w konferencji jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona.

Formularz rejestracji elektronicznej znajduje się na stronie: www.malopolska.pl.

Pobierz załącznik

Aktualności

23 lutego – Światowy Dzień Walki z Depresją

Krótkie dni, brak słońca, problemy w domu i w pracy, za dużo obowiązków… – jest wiele powodów, żeby wytłumaczyć sobie: gorsze samopoczucie, ciągłe zmęczenie i zniechęcenie. Trzeba jednak pamiętać, że kryzys mija… natomiast przewlekły smutek, a także przedłużające się poczucie niemocy i beznadziei – wymaga konsultacji ze specjalistą.

23 lutego to Światowy Dzień Walki z Depresją – o której mówi się, że jest chorobą duszy i ciała. Nieleczona może prowadzić do wielu problemów ze zdrowiem i samobójstwa – można jednak też zdiagnozować ją odpowiednio wcześnie i rozpocząć terapię.

Jak rozpoznać depresję? O tym dr Jaromira Iwolska-Sokołowska – kier. Oddziału Dziennego Psychoterapii w

Czytaj więcej »

11 lutego – Światowy Dzień Chorego

Każdy, w każdej chwili może stać się pacjentem – dlatego tak ważne jest, żeby chorych traktować tak, jak sami chcielibyśmy być traktowani. A skoro zdrowie nie jest dane raz na zawsze, to Światowy Dzień Chorego jest także okazją do tego, żeby o tym przypomnieć. W zabieganych czasach zapominamy o tym jak ważne są: właściwy tryb życia, profilaktyka i wczesna diagnostyka.

Czytaj więcej »

4 LUTEGO – Światowy Dzień Walki z Rakiem

„Jeszcze coś mi znajdą…” – to wciąż zbyt często powtarzany argument przez osoby, które nie chcą się badać.
Tymczasem to „coś” znalezione odpowiednio wcześnie – można pokonać.
4 lutego – to Światowy Dzień Walki z Rakiem.

Czytaj więcej »
Zdjęcie przedstawia rzut z lotu ptaka na teren szpitala. Widoczne są 3 budynki, które zostały oznaczone A B C
Skip to content