Logo SP ZOZ MSWiA w Krakowie

Działamy dla dobra Pacjenta

ZDROWIE W CENTRUM UWAGI – Małopolska Konferencja Profilaktyki i Promocji Zdrowia…

„Stan naszego zdrowia tylko w dwudziestu procentach zależy od tego, na co nie mamy wpływu – czyli od naszych genów. Możemy natomiast: zmienić dietę, zmienić nawyki czy rzucić nałogi. Mówię do seniorów: 'Zwracajcie uwagę na to, jak odżywiają się wasze wnuki... żeby nie były otyłe, żeby ruszały się – bo to od tego zależy: jak będą wyglądały i w jakiej kondycji fizycznej będą w waszym wieku'...” - podkreśla dr n. med. Krzysztof Czarnobilski, internista, geriatra, dyrektor ds. lecznictwa w Szpitalu MSWiA w Krakowie... który swój wykład: „Recepta na długowieczność” wygłosi już 17 maja, w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II.

Dr Czarnobilski dodaje, że w trakcie rozmów z najstarszymi pacjentami – wciąż szuka klucza do długiego życia w dobrym zdrowiu… i nie ma wątpliwości, że te osoby łączy fakt, że były – i w miarę możliwości są – aktywne fizycznie… Co wcale nie musi oznaczać uprawiania sportu – mogą to być spokojne, regularne ćwiczenia albo po prostu częste, długie spacery. To – w połączeniu z odpowiednią, zróżnicowaną dietą – może przynieść ogromne korzyści dla kondycji naszego organizmu na wiele lat. Specjaliści przypominają, że na swoją starość pracujemy już w młodości… a i później lepiej nie  rezygnować z dobrych nawyków.

W trakcie  konferencji: „Zdrowie w Centrum Uwagi”, organizowanej przez Departament Zdrowia, Rodziny, Równego Traktowania i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego – będzie jeszcze więcej o: możliwościach seniorów, ale też o zagrożeniach na tym etapie życia… jednym z nich jest nadmiar leków, po które sięgają osoby starsze. Nie zabraknie też informacji na temat profilaktyki, a także związanych z tym: jak działa Internetowe Konto Pacjenta i dlaczego warto z niego korzystać.

Po tę dawkę wiedzy – można sięgnąć w godzinach od 9:00 do 14:00, przy ul. Prądnickiej 80 w Krakowie, w budynku A-V. Udział w konferencji jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona.

Formularz rejestracji elektronicznej znajduje się na stronie: www.malopolska.pl.

Pobierz załącznik

Aktualności

Światowy Dzień Bezpieczeństwa Pacjenta w Szpitalu MSWiA w Krakowie

Jak chronić siebie i swoich bliskich przed wielolekowością, ale też upadkami i urazami? Jak prawidłowo odżywiać się w trakcie pobytu w szpitalu i po powrocie do domu? Jaką profilaktykę stosować przed operacją i po zabiegu, aby zminimalizować ryzyko zakażeń? Na te i te postawione przez pacjentów pytania – odpowiadali nasi specjaliści: dr n.med. Krzysztof Czarnobilski – geriatra, dr n.med. Mateusz Curyło – fizjoterapeuta, mgr Agnieszka Karelus – dietetyk i lek. Magda Baran – specjalista chorób zakaźnych. Spotkanie odbyło się w ramach Światowego Dnia Bezpieczeństwa Pacjenta.

Czytaj więcej »

ŚWIATOWY DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA PACJENTA – zapraszamy na spotkanie z naszymi specjalistami…

Gdzie jest ta granica, kiedy leki przestają pomagać – a zaczynają szkodzić? Jak zażywać je bezpiecznie? Kto i kiedy narażony jest na upadki i urazy? Jak poruszać się bezpiecznie?
Na te i inne pytania – które będą chcieli zadać pacjenci i ich bliscy – nasi specjaliści odpowiedzą w poniedziałek, 18 września, przy okazji Światowego Dnia Bezpieczeństwa Pacjenta.

Czytaj więcej »

LATO W PEŁNI… – Uwaga na upały!

Za nami weekend z tropikalnymi, ponad 30-stopniowymi temperaturami. Na szczęście, w naszej Izbie Przyjęć nie było pacjentów z objawami odwodnienia, ani osób starszych – skarżących się na osłabienie czy przyspieszone bicie serca. To oznacza, że prośby i apele przynoszą efekty- a seniorzy dbają o siebie podczas upałów.

Czytaj więcej »
Zdjęcie przedstawia rzut z lotu ptaka na teren szpitala. Widoczne są 3 budynki, które zostały oznaczone A B C
Skip to content