Logo SP ZOZ MSWiA w Krakowie

Działamy dla dobra Pacjenta

CZAS START! URUCHAMIAMY PODODDZIAŁ UDAROWY…

Nowy pododdział w naszym szpitalu – kolejny, bardzo potrzebny taki punkt na mapie Krakowa. Kompleksowa i – co szczególnie ważne – szybka pomoc chorym w jednym, strategicznym miejscu: blisko Izby Przyjęć i Tomografu Komputerowego... Pododdział Udarowy będzie częścią Oddziału Neurologicznego, a Szpital MSWiA jeszcze jednym ważnym adresem - pod który transportowani będą pacjenci w stanie nagłego pogorszenia zdrowia, z podejrzeniem udaru...

„Jest duże zapotrzebowanie na leczenie udarów mózgu i – co istotne – tutaj liczy się również czas od zachorowania do wdrożenia leczenia. W związku z tym, im więcej takich oddziałów powstaje… tym większa jest szansa dla pacjenta. Chodzi o to, by chory znalazł się w szpitalu jak najszybciej po wystąpieniu pierwszych objawów i żeby miał podane odpowiednie leczenie.

Im wcześniej to leczenie zostanie wdrożone – tym większa szansa, że pacjent wróci do sprawności….” – wyjaśnia lek. Adam Cyrulik, kierownik Oddziału Neurologicznego i dodaje: „Udar jest chorobą neurologiczną, która najbardziej ze wszystkich okalecza pacjenta… osoby, które zachorują – z ludzi w pełni sprawnych… mogą stać się niesamodzielni, całkowicie zależni od bliskich.” Stąd decyzja, aby część łóżek neurologicznych udostępnić właśnie tym pacjentom w najcięższym stanie – którzy otrzymają pomoc natychmiast: w ciągu czterech godzin od wystąpienia objawów i przez pierwsze dwa dni. Później, chorzy będę przebywali na Oddziale Neurologicznym – nie tylko pod opieką lekarzy i pielęgniarek, ale także: rehabilitanta, logopedy i psychologa. To oznacza ratowanie życia i walkę o jak najlepszą jego jakość – na jednym piętrze, w otoczeniu tego samego personelu medycznego… co umożliwi dokładniejsze monitorowanie stanu zdrowia i pozwoli uniknąć – mało komfortowego i nierzadko wywołującego stres – transportu pacjenta między oddziałami.

Aktualności

Mamy Pododdział Udarowy! – O nas w mediach…

Pododdział Udarowy w Szpitalu MSWiA w Krakowie – to kolejny taki punkt na medycznej mapie miasta… i – jak zdążyliśmy się już przekonać – bardzo potrzebny! Odkąd powstał – czyli w ciągu zaledwie dwóch i pół miesiąca – leczyło się na nim już ponad trzydziestu pacjentów z udarem mózgu. Lekarze przyznają, że to miejsce jest odpowiedzią na coraz większe zapotrzebowanie – choroba atakuje częściej, co jest zauważalne zwłaszcza po pandemii COVID-19.

Czytaj więcej »
Zdjęcie przedstawia rzut z lotu ptaka na teren szpitala. Widoczne są 3 budynki, które zostały oznaczone A B C
Skip to content