Logo SP ZOZ MSWiA w Krakowie

Działamy dla dobra Pacjenta

Dyrektor ds. lecznictwa Szpitala MSWiA w Krakowie – jurorem w konkursie zainicjowanym przez Pierwszą Damę…

Choć mamy pełnię lata, to słów kilka o jesieni... tej pogodnej, aktywnej i pełnej pasji - jesieni życia. Zakończyła się II edycja konkursu „Razem dla Seniorów” - który jest inicjatywą Pierwszej Damy Agaty Kornhauser–Dudy.

Chodzi o promowanie oraz nagradzanie najciekawszych i najbardziej wartościowych projektów oraz przedsięwzięć na rzecz osób starszych.

Nagrody zostaną rozdane między 1 października – który jest Międzynarodowym Dniem Osób Starszych, a 14 listopada – w którym przypada Światowy i Ogólnopolski Dzień Seniora.

Jest nam miło poinformować, że wśród jurorów jest między innymi: dr n.med. Krzysztof Czarnobilski – internista, geriatra, dyrektor ds. lecznictwa w Szpitalu MSWiA w Krakowie.

Chętnie poznamy laureatów w trzech kategoriach: „Młodzi Seniorom”, „Seniorzy Seniorom” i „Dla Seniorów”. Szczegółowe informacje na temat konkursu – na stronie internetowej: www.prezydent.pl

Aktualności

Światowy Dzień Bezpieczeństwa Pacjenta w Szpitalu MSWiA w Krakowie

Jak chronić siebie i swoich bliskich przed wielolekowością, ale też upadkami i urazami? Jak prawidłowo odżywiać się w trakcie pobytu w szpitalu i po powrocie do domu? Jaką profilaktykę stosować przed operacją i po zabiegu, aby zminimalizować ryzyko zakażeń? Na te i te postawione przez pacjentów pytania – odpowiadali nasi specjaliści: dr n.med. Krzysztof Czarnobilski – geriatra, dr n.med. Mateusz Curyło – fizjoterapeuta, mgr Agnieszka Karelus – dietetyk i lek. Magda Baran – specjalista chorób zakaźnych. Spotkanie odbyło się w ramach Światowego Dnia Bezpieczeństwa Pacjenta.

Czytaj więcej »

ŚWIATOWY DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA PACJENTA – zapraszamy na spotkanie z naszymi specjalistami…

Gdzie jest ta granica, kiedy leki przestają pomagać – a zaczynają szkodzić? Jak zażywać je bezpiecznie? Kto i kiedy narażony jest na upadki i urazy? Jak poruszać się bezpiecznie?
Na te i inne pytania – które będą chcieli zadać pacjenci i ich bliscy – nasi specjaliści odpowiedzą w poniedziałek, 18 września, przy okazji Światowego Dnia Bezpieczeństwa Pacjenta.

Czytaj więcej »

LATO W PEŁNI… – Uwaga na upały!

Za nami weekend z tropikalnymi, ponad 30-stopniowymi temperaturami. Na szczęście, w naszej Izbie Przyjęć nie było pacjentów z objawami odwodnienia, ani osób starszych – skarżących się na osłabienie czy przyspieszone bicie serca. To oznacza, że prośby i apele przynoszą efekty- a seniorzy dbają o siebie podczas upałów.

Czytaj więcej »
Zdjęcie przedstawia rzut z lotu ptaka na teren szpitala. Widoczne są 3 budynki, które zostały oznaczone A B C
Skip to content