
Nasz specjalista w ogólnopolskim gronie ekspertów
Specjaliści z naszego Szpitala nie tylko leczą, ale też zabierają głos i dzielą się swoim doświadczeniem na forum ogólnopolskim.
Nowy gabinet do masażu, odświeżona sala ćwiczeń i pomalowane pomieszczenia, w których pacjenci poddają się zabiegom takim jak: leczenie polem elektromagnetycznym, laseroterapia czy krioterapia. Remont był potrzebny, żeby udało się zyskać dodatkową przestrzeń tam, gdzie jej zdecydowanie brakowało… ale także, aby w środku zrobiło się jaśniej – co nastraja pacjentów optymistycznie i dodaje im energii do walki z dokuczliwymi problemami.
Najbardziej cieszy oddzielne miejsce dla rejestracji – zmiana może oczywista, ale wymagała takich rozwiązań, aby nie zabierała istniejącej już przestrzeni… Udało się! Co znacznie ułatwia pracę i pozwala na spokojny kontakt z pacjentem. „Okienko” jest teraz większe i zostało wyprowadzone z sali ćwiczeń bliżej wejścia – gdzie jest jednak ciszej i nikt nie będzie już skrępowany obecnością wielu innych osób.
Stopniowo wymieniany jest też sprzęt – na bardziej nowoczesny. Pacjenci mogą korzystać z nowego aparatu do elektroterapii z laserem i leczyć w ten sposób dolegliwości bólowe czy stany zapalne, a także poczuć ulgę w przypadku urazów i po zabiegach chirurgicznych – bo terapia wspomaga regenerację. Stosunkowo nowy jest także – przypominający kombinezon – aparat do drenażu limfatycznego, który zmniejsza obrzęk kończyn.
Zakład Usprawniania Leczniczego w Szpitalu MSWiA może też pochwalić się wykonywaniem zabiegów, takich jak diatermia krótkofalowa – stworzenie warunków do prowadzenia takiej terapii nie jest łatwe, ponieważ wymagała ona miejsca odizolowanego przy pomocy miedzianej siatki:
„Potrzebne jest oddzielne pomieszczenie, które ma Klatkę Faradaya. Musi być zabezpieczone, żeby to pole, które wytwarza się podczas zabiegu – nie wychodziło poza gabinet. Osoby przebywające na korytarzu nie są na te fale narażone…” – tłumaczy mgr fizjoterapii Barbara Zielińska, p.o. kierownika Zakładu Usprawniania Leczniczego. Ta metoda ciepłolecznicza łagodzi ból i stany zapalne, przyspiesza gojenie się ran i regenerację.
Specjaliści z naszego Szpitala nie tylko leczą, ale też zabierają głos i dzielą się swoim doświadczeniem na forum ogólnopolskim.
Swoją pracę wykonywały z ogromnym zaangażowaniem – będąc wsparciem dla ordynatorów szpitalnych oddziałów, lekarzy, ale i pacjentów… których podnosiły na duchu dobrym słowem, uśmiechem i
Światowy Dzień Gruźlicy jest po to, aby upamiętniać odkrycie prątków tej choroby – czyli bakterii, które ją wywołują – przez niemieckiego mikrobiologa Roberta Kocha.
Dziś pierwszy dzień wiosny i być może znajdą się osoby, które oczekiwały, że w nową porę roku wejdą z większą energią.
Lidia Tkaczyk, psycholog