Logo SP ZOZ MSWiA w Krakowie

Działamy dla dobra Pacjenta

Szpital MSWiA w Krakowie – 95 lat służby

Słuszny, piękny wiek – w końcu to miejsce o profilu geriatrycznym, więc doskonale radzi sobie z upływem czasu... z potencjałem na dalszy rozwój i w jego trakcie. Na straży zdrowia fizycznego i psychicznego pracowników służb mundurowych i na pierwszej linii frontu w ratowaniu najważniejszych osób w państwie oraz gdy trzeba było stoczyć walkę z COVID-19... Szpital MSWiA w Krakowie obchodzi 95 lat istnienia – ze wspaniałym personelem na pokładzie, ratującym życie i zdrowie pacjentów.

Powstał 21 maja 1929 roku… Zdewastowany w czasie wojny i odbudowywany w kolejnych latach – miał nie tylko coraz większą przestrzeń, ale i możliwości pomocy wielu pacjentom, zarówno dzieciom jak i dorosłym z różnymi problemami, ale też kobietom w ciąży – na Oddziale Porodowym przychodzili na świat nowi Krakowianie.

W związku ze zmianami demograficznymi oraz potrzebami zdrowotnymi mieszkańców miasta – w 2013 roku podjęta została decyzja o zmianie profilu Szpitala MSWiA w Krakowie. Od tego momentu, objął opieką ludzi starszych, nastawiając się na diagnostykę i leczenie seniorów. Personel medyczny ma specjalizację geriatryczną. Z myślą o osobach w podeszłym wieku – powstały w ostatnim czasie: Pododdział Udarowy i Pododdział Rehabilitacji Neurologicznej, a zupełnie zmienił wygląd i nazwę Zakład Rehabilitacji. Rozwijamy naszą stronę internetową i media społecznościowe, żeby o wszystkich tych zmianach i przemianach na bieżąco informować.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej MSWiA w Krakowie mieści się nie tylko przy ulicy Galla – w jego skład wchodzą także przychodnie w Nowym Sączu i Tarnowie.

Nasz Szpital jest jedną z nielicznych jednostek, która jest miejscem kształcenia: lekarzy specjalistów i pielęgniarek z zakresu geriatrii, a także prowadzone są tutaj zajęcia praktyczne dla studentów.

Zabezpieczamy medycznie duże, ważne wydarzenia, jak np. Światowe dni Młodzieży oraz wizyty osób ochranianych przez Służbę Ochrony Państwa, które przebywają na terenie Małopolski.

Metadane strony

Aktualności

Wybory w Szpitalu…

Pacjenci mogli oddać swój głos w wyborach do Parlamentu Europejskiego. 9 czerwca, w Szpitalu MSWiA w Krakowie – mieściła się Obwodowa Komisja Wyborcza nr 429.

Czytaj więcej »
Zdjęcie przedstawia rzut z lotu ptaka na teren szpitala. Widoczne są 3 budynki, które zostały oznaczone A B C
Skip to content