Logo SP ZOZ MSWiA w Krakowie

Działamy dla dobra Pacjenta

Snowman-[Przekonwertowany]

WAŻNA INFORMACJA!

Od 1 kwietnia realizujemy PAKIET ONKOLOGICZNY – oznacza to, że osoba z podejrzeniem nowotworu ma dostęp do szybkiej diagnostyki i leczenia. Skrócona droga, bez kolejek i odległych terminów jest bardzo ważna - bo RAK TO NIE WYROK... o ile wykryjemy go odpowiednio wcześnie i natychmiast rozpoczniemy terapię. Trzeba pamiętać, że choroba zwykle postępuje dynamicznie – a teraz mamy dodatkową możliwość, żeby zareagować we właściwym momencie i dać pacjentowi szansę na pełne zdrowie.
Pakiet obejmuje:
  • Oddział Chirurgiczny – w kontekście choćby nowotworów układu pokarmowego czy tarczycy…
  • Oddział Ginekologiczny – czyli nowotwory występujące w: jajnikach, jajowodach, szyjce i trzonie macicy…
  • Oddział Ortopedyczny – rak w obrębie kręgosłupa i przerzuty innych nowotworów do kości.

Po rozpoznaniu choroby i zabiegu wykonanym w naszym Szpitalu – w ramach współpracy ze Szpitalem Specjalistycznym im. Ludwika Rydygiera w Krakowie i Centrum Radioterapii Amethyst – kierujemy pacjenta na dalszą terapię.

Aktualności

Za nami kolejna z cyklu konferencji adresowanych do funkcjonariuszy służb mundurowych – organizowanych przez Szpital MSWiA w Krakowie

Sala wypełniona po brzegi, wykłady na temat: samobójstw, stresu i jego konsekwencji oraz uzależnień. Wśród prelegentów: prof. dr hab. n.med. Dominika Dudek – kierownik Katedry Psychiatrii Dorosłych CM UJ w Krakowie, prof. dr hab. n.med. Małgorzata Janas-Kozik –
kierownik Katedry Psychiatrii i Psychoterapii SUM w Katowicach, dr n.med. Krzysztof Styczeń – specjalista psychiatra ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, Lidia Tkaczyk – psycholog, psychoterapeuta ze Szpitala MSWiA i dr n.med. Michał Zabojszcz – dyrektor SP ZOZ MSWiA w Krakowie.
15 listopada, w Kinie Mikro w Krakowie – odbyła się konferencja „Stres i mechanizmy destrukcyjne w pracy Funkcjonariuszy Służb Mundurowych”, organizowana

Czytaj więcej »

VI Małopolski Kongres Srebrnej Gospodarki – patronat honorowy Szpitala MSWiA w Krakowie

Jak powinna wyglądać bezpieczna przestrzeń wokół seniora? W jaki sposób dostosować ją do potrzeb zmieniającego się z wiekiem organizmu człowieka – tak, aby mógł poruszać się w niej swobodnie i samodzielnie? Jak likwidować bariery? To tematy, na które eksperci z różnych dziedzin wypowiadali się podczas VI Małopolskiego Kongresu Srebrnej Gospodarki, który 16 listopada odbył się w Krakowie, w Kinie Kijów.

Czytaj więcej »

14 listopada – ŚWIATOWY DZIEŃ CUKRZYCY

To epidemia XXI wieku – pierwsza choroba niezakaźna, która przez ONZ uznana została za pandemię. To oznacza, że rozprzestrzenia się bardzo szybko – a Polska jest na czele państw europejskich, które problem dotyka najmocniej.

14 listopada to Światowy Dzień Cukrzycy – obchodzony po to, żeby edukować i przypominać o zagrożeniu.

Czytaj więcej »

„Stres i mechanizmy destrukcyjne w pracy Funkcjonariuszy Służb Mundurowych” – zaproszenie na konferencję naukowo-szkoleniową

Uzależnienia, depresje, zaburzenia snu czy wypalenie zawodowe – to tylko kilka problemów, z którymi mogą mierzyć się pracownicy służb mundurowych. Specjaliści przypominają, że są skuteczne formy terapii i psychoedukacji – trzeba tylko pokonać wstyd, chcieć zadbać o siebie i zwrócić się po pomoc. O tym, jak poważnym zagrożeniem dla zdrowia są: przewlekły stres i stan ciągłego napięcia emocjonalnego – będzie można dowiedzieć się w trakcie konferencji organizowanej przez Szpital MSWiA w Krakowie: 15 listopada w Kinie Mikro, przy ul. Juliusza Lea 5, w godz.: 9:00 – 15:00.

Czytaj więcej »
Zdjęcie przedstawia rzut z lotu ptaka na teren szpitala. Widoczne są 3 budynki, które zostały oznaczone A B C
Skip to content