Logo SP ZOZ MSWiA w Krakowie

Działamy dla dobra Pacjenta

ZBLIŻA SIĘ WIOSNA! – Zachęcamy seniorów do aktywności fizycznej…

Nasi specjaliści GŁOŚNO mówią o tym, jak ważny dla seniorów jest ruch. Ten apel słyszeli już uczestnicy wtorkowych spotkań i wykładów w Zajeździe Kościuszkowskim, przy ul. Białoprądnickiej 3 w Krakowie… teraz usłyszeli go także widzowie TVP3 Kraków, w jednym z wydań serwisu informacyjnego KRONIKA

Warto zadbać o to, żeby jesieni życia towarzyszyły regularne ćwiczenia… a zbliżająca się wiosna to doskonała okazja do tego, żeby podjąć taką decyzję. Osoby, które nie unikają aktywności fizycznej – zwłaszcza na powietrzu, przy pięknej pogodzie – już wymieniają korzyści, takie jak: lepsze samopoczucie, lepsza sprawność, mniejsze dolegliwości bólowe – choćby kręgosłupa. Jednak w Polsce, sport nie jest jeszcze zbyt popularny wśród seniorów… To błąd! – mówią lekarze i podkreślają, że jest on ważny na każdym etapie życia. Nigdy nie jest za późno na to, aby sięgnąć po ten najbardziej dostępny – i przede wszystkim skuteczny! – lek na niemal na wszystkie problemy ze zdrowiem i cenną profilaktykę w chorobach, takich jak: nadciśnienie, udary czy cukrzyca…

Aktywność fizyczna – dostosowana do możliwości i kondycji – hartuje serce, zapobiega zakrzepicy, zmniejsza ryzyko zawału, poprawia sprawność umysłową i podnosi poziom „hormonów młodości”.

Ruchu nie powinny unikać także osoby, które boją się go – choćby ze względu na możliwe urazy. To właśnie regularny wysiłek fizyczny chroni nas przed złamaniami, bo silne mięśnie – to ważna ochrona dla kości.

Aktualności

Mamy Pododdział Udarowy! – O nas w mediach…

Pododdział Udarowy w Szpitalu MSWiA w Krakowie – to kolejny taki punkt na medycznej mapie miasta… i – jak zdążyliśmy się już przekonać – bardzo potrzebny! Odkąd powstał – czyli w ciągu zaledwie dwóch i pół miesiąca – leczyło się na nim już ponad trzydziestu pacjentów z udarem mózgu. Lekarze przyznają, że to miejsce jest odpowiedzią na coraz większe zapotrzebowanie – choroba atakuje częściej, co jest zauważalne zwłaszcza po pandemii COVID-19.

Czytaj więcej »
Zdjęcie przedstawia rzut z lotu ptaka na teren szpitala. Widoczne są 3 budynki, które zostały oznaczone A B C
Skip to content