Logo SP ZOZ MSWiA w Krakowie

Działamy dla dobra Pacjenta

Snowman-[Przekonwertowany]

OPERACJE KRĘGOSŁUPA W SZPITALU MSWIA W KRAKOWIE – ulga w cierpieniu, poprawa komfortu życia…

Choć trudno to sobie wyobrazić... są takie złamania, z którymi wiele osób może zwyczajnie funkcjonować na co dzień - nie wiedząc o nich. To złamania kręgosłupa, których przyczyną jest podstępnie rozwijająca się osteoporoza – choroba powodująca kruchość kości. Z czasem jednak, człowiek dotknięty tym problemem skarży się na ból... ale dopiero szczegółowa diagnostyka pozwala wskazać jego przyczynę. Gdy dolegliwości stają się trudne do opanowania – trzeba poddać się leczeniu. W Szpitalu MSWiA w Krakowie wykonujemy małoinwazyjne zabiegi, polegające na wypełnieniu ubytków struktury kostnej i wzmocnieniu trzonu kręgu – co przynosi ulgę i poprawia komfort życia. Wertebroplastyka – bo tak nazywa się ta technika – wykorzystywana jest także w leczeniu zmian nowotworowych kręgosłupa i w przypadku przerzutów. Co jeszcze oferujemy?

Wykonujemy zabiegi chirurgiczne na każdym odcinku kręgosłupa… W przypadku odcinka szyjnego dotyczą one: schorzeń nowotworowych i zwyrodnieniowych oraz urazów.

Kto może potrzebować takiej pomocy?

Choćby osoby z dyskopatią odcinka szyjnego – to problem objawiający się: zawrotami głowy, uczuciem sztywności karku, promieniującym bólem i w efekcie: bólem głowy, bolesnym drętwieniem barku lub ręki. Na takie problemy narażone są osoby wykonujące pracę w pozycji siedzącej, które powtarzają wielokrotnie te same czynności.

Brak ruchu w połączeniu z wiekiem – powoduje z kolei, że słabną mięśnie stabilizujące kręgosłup i musi on przejąć na siebie cały ciężar, co prowadzi do jego zwyrodnienia. Zwężający się kanał kręgowy oraz przestrzenie międzykręgowe mogą powodować ucisk na struktury nerwowe – który odczuwany jest jako promieniujący ból, utrudniający wykonywanie najprostszych, codziennych czynności. Pierwsze objawy stenozy – która nazywana jest chorobą cywilizacyjną – pojawiają się około sześćdziesiątego roku życia… zaczyna się od dyskomfortu podczas chodzenia i z czasem prowadzi do poważnych trudności w poruszaniu się.  Proponowany przez nas zabieg: dekompresja kanału kręgowego – uwalnia pacjenta od cierpienia.

Już nie styl życia… a sytuacje życiowe sprawiają, że konieczne jest przeprowadzenie korporektomii – czyli resekcji kręgu. Do operacji kwalifikuje się pacjentów po wypadkach – w wyniku których doszło do złamania i pęknięcia kręgów… ale też, gdy kręgi niszczone są przez guza kręgosłupa. Brak leczenia może przyczyniać się do powstawania problemów neurologicznych – a Szpital MSWiA w Krakowie tę pomoc także oferuje.

Operacje kręgosłupa w Szpitalu MSWiA w Krakowie

Aktualności

Za nami kolejna z cyklu konferencji adresowanych do funkcjonariuszy służb mundurowych – organizowanych przez Szpital MSWiA w Krakowie

Sala wypełniona po brzegi, wykłady na temat: samobójstw, stresu i jego konsekwencji oraz uzależnień. Wśród prelegentów: prof. dr hab. n.med. Dominika Dudek – kierownik Katedry Psychiatrii Dorosłych CM UJ w Krakowie, prof. dr hab. n.med. Małgorzata Janas-Kozik –
kierownik Katedry Psychiatrii i Psychoterapii SUM w Katowicach, dr n.med. Krzysztof Styczeń – specjalista psychiatra ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, Lidia Tkaczyk – psycholog, psychoterapeuta ze Szpitala MSWiA i dr n.med. Michał Zabojszcz – dyrektor SP ZOZ MSWiA w Krakowie.
15 listopada, w Kinie Mikro w Krakowie – odbyła się konferencja „Stres i mechanizmy destrukcyjne w pracy Funkcjonariuszy Służb Mundurowych”, organizowana

Czytaj więcej »

VI Małopolski Kongres Srebrnej Gospodarki – patronat honorowy Szpitala MSWiA w Krakowie

Jak powinna wyglądać bezpieczna przestrzeń wokół seniora? W jaki sposób dostosować ją do potrzeb zmieniającego się z wiekiem organizmu człowieka – tak, aby mógł poruszać się w niej swobodnie i samodzielnie? Jak likwidować bariery? To tematy, na które eksperci z różnych dziedzin wypowiadali się podczas VI Małopolskiego Kongresu Srebrnej Gospodarki, który 16 listopada odbył się w Krakowie, w Kinie Kijów.

Czytaj więcej »

14 listopada – ŚWIATOWY DZIEŃ CUKRZYCY

To epidemia XXI wieku – pierwsza choroba niezakaźna, która przez ONZ uznana została za pandemię. To oznacza, że rozprzestrzenia się bardzo szybko – a Polska jest na czele państw europejskich, które problem dotyka najmocniej.

14 listopada to Światowy Dzień Cukrzycy – obchodzony po to, żeby edukować i przypominać o zagrożeniu.

Czytaj więcej »

„Stres i mechanizmy destrukcyjne w pracy Funkcjonariuszy Służb Mundurowych” – zaproszenie na konferencję naukowo-szkoleniową

Uzależnienia, depresje, zaburzenia snu czy wypalenie zawodowe – to tylko kilka problemów, z którymi mogą mierzyć się pracownicy służb mundurowych. Specjaliści przypominają, że są skuteczne formy terapii i psychoedukacji – trzeba tylko pokonać wstyd, chcieć zadbać o siebie i zwrócić się po pomoc. O tym, jak poważnym zagrożeniem dla zdrowia są: przewlekły stres i stan ciągłego napięcia emocjonalnego – będzie można dowiedzieć się w trakcie konferencji organizowanej przez Szpital MSWiA w Krakowie: 15 listopada w Kinie Mikro, przy ul. Juliusza Lea 5, w godz.: 9:00 – 15:00.

Czytaj więcej »
Zdjęcie przedstawia rzut z lotu ptaka na teren szpitala. Widoczne są 3 budynki, które zostały oznaczone A B C
Skip to content