SP ZOZ MSWiA w Krakowie na liście najlepiej zarządzanych szpitali publicznych.
Z dumą informujemy, że SP ZOZ MSWiA w krakowie znalazł się na liście „Najlepiej zarządzanych szpitali publicznych w Polsce”, zajmując IX miejsce w kategorii „Kontrakt
Wykonujemy zabiegi chirurgiczne na każdym odcinku kręgosłupa… W przypadku odcinka szyjnego dotyczą one: schorzeń nowotworowych i zwyrodnieniowych oraz urazów.
Choćby osoby z dyskopatią odcinka szyjnego – to problem objawiający się: zawrotami głowy, uczuciem sztywności karku, promieniującym bólem i w efekcie: bólem głowy, bolesnym drętwieniem barku lub ręki. Na takie problemy narażone są osoby wykonujące pracę w pozycji siedzącej, które powtarzają wielokrotnie te same czynności.
Brak ruchu w połączeniu z wiekiem – powoduje z kolei, że słabną mięśnie stabilizujące kręgosłup i musi on przejąć na siebie cały ciężar, co prowadzi do jego zwyrodnienia. Zwężający się kanał kręgowy oraz przestrzenie międzykręgowe mogą powodować ucisk na struktury nerwowe – który odczuwany jest jako promieniujący ból, utrudniający wykonywanie najprostszych, codziennych czynności. Pierwsze objawy stenozy – która nazywana jest chorobą cywilizacyjną – pojawiają się około sześćdziesiątego roku życia… zaczyna się od dyskomfortu podczas chodzenia i z czasem prowadzi do poważnych trudności w poruszaniu się. Proponowany przez nas zabieg: dekompresja kanału kręgowego – uwalnia pacjenta od cierpienia.
Już nie styl życia… a sytuacje życiowe sprawiają, że konieczne jest przeprowadzenie korporektomii – czyli resekcji kręgu. Do operacji kwalifikuje się pacjentów po wypadkach – w wyniku których doszło do złamania i pęknięcia kręgów… ale też, gdy kręgi niszczone są przez guza kręgosłupa. Brak leczenia może przyczyniać się do powstawania problemów neurologicznych – a Szpital MSWiA w Krakowie tę pomoc także oferuje.
Z dumą informujemy, że SP ZOZ MSWiA w krakowie znalazł się na liście „Najlepiej zarządzanych szpitali publicznych w Polsce”, zajmując IX miejsce w kategorii „Kontrakt
21 listopada 2024 r. – to Światowy Dzień Rzucania Palenia, a 20 listopada – obchodzony był Światowy Dzień Przewlekłej Obturacyjnej Choroby Płuc…
To, że
Czy warto odnotowywać wszystkie dni, poświęcone problemom zdrowotnym? Większość tak, bo nie tylko leczymy – ale też edukujemy… a to są takie znaki ostrzegawcze, przystanki
Zawsze z radością i dumą informujemy o zaangażowaniu naszych specjalistów w ważne wydarzenia naukowe i właśnie mamy taką okazję.
Już 15 listopada, w Giebułtowie