Logo SP ZOZ MSWiA w Krakowie

Działamy dla dobra Pacjenta

OPERACJE KRĘGOSŁUPA W SZPITALU MSWIA W KRAKOWIE – ulga w cierpieniu, poprawa komfortu życia…

Choć trudno to sobie wyobrazić... są takie złamania, z którymi wiele osób może zwyczajnie funkcjonować na co dzień - nie wiedząc o nich. To złamania kręgosłupa, których przyczyną jest podstępnie rozwijająca się osteoporoza – choroba powodująca kruchość kości. Z czasem jednak, człowiek dotknięty tym problemem skarży się na ból... ale dopiero szczegółowa diagnostyka pozwala wskazać jego przyczynę. Gdy dolegliwości stają się trudne do opanowania – trzeba poddać się leczeniu. W Szpitalu MSWiA w Krakowie wykonujemy małoinwazyjne zabiegi, polegające na wypełnieniu ubytków struktury kostnej i wzmocnieniu trzonu kręgu – co przynosi ulgę i poprawia komfort życia. Wertebroplastyka – bo tak nazywa się ta technika – wykorzystywana jest także w leczeniu zmian nowotworowych kręgosłupa i w przypadku przerzutów. Co jeszcze oferujemy?

Wykonujemy zabiegi chirurgiczne na każdym odcinku kręgosłupa… W przypadku odcinka szyjnego dotyczą one: schorzeń nowotworowych i zwyrodnieniowych oraz urazów.

Kto może potrzebować takiej pomocy?

Choćby osoby z dyskopatią odcinka szyjnego – to problem objawiający się: zawrotami głowy, uczuciem sztywności karku, promieniującym bólem i w efekcie: bólem głowy, bolesnym drętwieniem barku lub ręki. Na takie problemy narażone są osoby wykonujące pracę w pozycji siedzącej, które powtarzają wielokrotnie te same czynności.

Brak ruchu w połączeniu z wiekiem – powoduje z kolei, że słabną mięśnie stabilizujące kręgosłup i musi on przejąć na siebie cały ciężar, co prowadzi do jego zwyrodnienia. Zwężający się kanał kręgowy oraz przestrzenie międzykręgowe mogą powodować ucisk na struktury nerwowe – który odczuwany jest jako promieniujący ból, utrudniający wykonywanie najprostszych, codziennych czynności. Pierwsze objawy stenozy – która nazywana jest chorobą cywilizacyjną – pojawiają się około sześćdziesiątego roku życia… zaczyna się od dyskomfortu podczas chodzenia i z czasem prowadzi do poważnych trudności w poruszaniu się.  Proponowany przez nas zabieg: dekompresja kanału kręgowego – uwalnia pacjenta od cierpienia.

Już nie styl życia… a sytuacje życiowe sprawiają, że konieczne jest przeprowadzenie korporektomii – czyli resekcji kręgu. Do operacji kwalifikuje się pacjentów po wypadkach – w wyniku których doszło do złamania i pęknięcia kręgów… ale też, gdy kręgi niszczone są przez guza kręgosłupa. Brak leczenia może przyczyniać się do powstawania problemów neurologicznych – a Szpital MSWiA w Krakowie tę pomoc także oferuje.

Operacje kręgosłupa w Szpitalu MSWiA w Krakowie

Aktualności

Wybory w Szpitalu…

Pacjenci mogli oddać swój głos w wyborach do Parlamentu Europejskiego. 9 czerwca, w Szpitalu MSWiA w Krakowie – mieściła się Obwodowa Komisja Wyborcza nr 429.

Czytaj więcej »
Zdjęcie przedstawia rzut z lotu ptaka na teren szpitala. Widoczne są 3 budynki, które zostały oznaczone A B C
Skip to content