Logo SP ZOZ MSWiA w Krakowie

Działamy dla dobra Pacjenta

Snowman-[Przekonwertowany]

PRZESTRONNIE, JASNO, ŚWIEŻO I KOMFORTOWO… – Zakład Usprawniania Leczniczego w nowej odsłonie.

Największe zmiany dotyczą rejestracji... Wcześniej znajdowała się na sali rehabilitacyjnej, a teraz udało się wyodrębnić dla niej dodatkowe pomieszczenie – to sprawia, że rozmowa „przy okienku” staje się bardziej prywatna, bo pacjenci nie odczuwają już dyskomfortu związanego z tym, że być może osoby ćwiczące usłyszą o ich problemach i potrzebach. Można też spokojnie odpocząć między zabiegami w specjalnie przygotowanej poczekalni - „schowanej” za korytarzem, odnowionej, wyposażonej w stoliki i szafki zamykane na kluczyk. Wnętrza Zakładu Usprawniania Leczniczego stały się bardziej komfortowe i przyjazne pacjentom...

            Nowy gabinet do masażu, odświeżona sala ćwiczeń i pomalowane pomieszczenia, w których pacjenci poddają się zabiegom takim jak: leczenie polem elektromagnetycznym, laseroterapia czy krioterapia. Remont był potrzebny, żeby udało się zyskać dodatkową przestrzeń tam, gdzie jej zdecydowanie brakowało… ale także, aby w środku zrobiło się jaśniej – co nastraja pacjentów optymistycznie i dodaje im energii do walki z dokuczliwymi problemami.

Najbardziej cieszy oddzielne miejsce dla rejestracji – zmiana może oczywista, ale wymagała takich rozwiązań, aby nie zabierała istniejącej już przestrzeni… Udało się! Co znacznie ułatwia pracę i pozwala na spokojny kontakt z pacjentem. „Okienko” jest teraz większe i zostało wyprowadzone z sali ćwiczeń bliżej wejścia – gdzie jest jednak ciszej i nikt nie będzie już skrępowany obecnością wielu innych osób.

            Stopniowo wymieniany jest też sprzęt – na bardziej nowoczesny. Pacjenci mogą korzystać z nowego aparatu do elektroterapii z laserem i leczyć w ten sposób dolegliwości bólowe czy stany zapalne, a także poczuć ulgę w przypadku urazów i po zabiegach chirurgicznych – bo terapia wspomaga regenerację. Stosunkowo nowy jest także – przypominający kombinezon – aparat do drenażu limfatycznego, który zmniejsza obrzęk kończyn.

Zakład Usprawniania Leczniczego w Szpitalu MSWiA może też pochwalić się wykonywaniem zabiegów, takich jak diatermia krótkofalowa  – stworzenie warunków do prowadzenia takiej terapii nie jest łatwe, ponieważ wymagała ona miejsca odizolowanego przy pomocy miedzianej siatki:

„Potrzebne jest oddzielne pomieszczenie, które ma Klatkę Faradaya. Musi być zabezpieczone, żeby to pole, które wytwarza się podczas zabiegu – nie wychodziło poza gabinet. Osoby przebywające na korytarzu nie są na te fale narażone…” – tłumaczy mgr fizjoterapii Barbara Zielińska, p.o. kierownika Zakładu Usprawniania Leczniczego. Ta metoda ciepłolecznicza łagodzi ból i stany zapalne, przyspiesza gojenie się ran i regenerację.

ZUL

Galeria zdjęć

Aktualności

Za nami kolejna z cyklu konferencji adresowanych do funkcjonariuszy służb mundurowych – organizowanych przez Szpital MSWiA w Krakowie

Sala wypełniona po brzegi, wykłady na temat: samobójstw, stresu i jego konsekwencji oraz uzależnień. Wśród prelegentów: prof. dr hab. n.med. Dominika Dudek – kierownik Katedry Psychiatrii Dorosłych CM UJ w Krakowie, prof. dr hab. n.med. Małgorzata Janas-Kozik –
kierownik Katedry Psychiatrii i Psychoterapii SUM w Katowicach, dr n.med. Krzysztof Styczeń – specjalista psychiatra ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, Lidia Tkaczyk – psycholog, psychoterapeuta ze Szpitala MSWiA i dr n.med. Michał Zabojszcz – dyrektor SP ZOZ MSWiA w Krakowie.
15 listopada, w Kinie Mikro w Krakowie – odbyła się konferencja „Stres i mechanizmy destrukcyjne w pracy Funkcjonariuszy Służb Mundurowych”, organizowana

Czytaj więcej »

VI Małopolski Kongres Srebrnej Gospodarki – patronat honorowy Szpitala MSWiA w Krakowie

Jak powinna wyglądać bezpieczna przestrzeń wokół seniora? W jaki sposób dostosować ją do potrzeb zmieniającego się z wiekiem organizmu człowieka – tak, aby mógł poruszać się w niej swobodnie i samodzielnie? Jak likwidować bariery? To tematy, na które eksperci z różnych dziedzin wypowiadali się podczas VI Małopolskiego Kongresu Srebrnej Gospodarki, który 16 listopada odbył się w Krakowie, w Kinie Kijów.

Czytaj więcej »

14 listopada – ŚWIATOWY DZIEŃ CUKRZYCY

To epidemia XXI wieku – pierwsza choroba niezakaźna, która przez ONZ uznana została za pandemię. To oznacza, że rozprzestrzenia się bardzo szybko – a Polska jest na czele państw europejskich, które problem dotyka najmocniej.

14 listopada to Światowy Dzień Cukrzycy – obchodzony po to, żeby edukować i przypominać o zagrożeniu.

Czytaj więcej »

„Stres i mechanizmy destrukcyjne w pracy Funkcjonariuszy Służb Mundurowych” – zaproszenie na konferencję naukowo-szkoleniową

Uzależnienia, depresje, zaburzenia snu czy wypalenie zawodowe – to tylko kilka problemów, z którymi mogą mierzyć się pracownicy służb mundurowych. Specjaliści przypominają, że są skuteczne formy terapii i psychoedukacji – trzeba tylko pokonać wstyd, chcieć zadbać o siebie i zwrócić się po pomoc. O tym, jak poważnym zagrożeniem dla zdrowia są: przewlekły stres i stan ciągłego napięcia emocjonalnego – będzie można dowiedzieć się w trakcie konferencji organizowanej przez Szpital MSWiA w Krakowie: 15 listopada w Kinie Mikro, przy ul. Juliusza Lea 5, w godz.: 9:00 – 15:00.

Czytaj więcej »
Zdjęcie przedstawia rzut z lotu ptaka na teren szpitala. Widoczne są 3 budynki, które zostały oznaczone A B C
Skip to content