Logo SP ZOZ MSWiA w Krakowie

Działamy dla dobra Pacjenta

Snowman-[Przekonwertowany]

PRZESTRONNIE, JASNO, ŚWIEŻO I KOMFORTOWO… – Zakład Usprawniania Leczniczego w nowej odsłonie.

Największe zmiany dotyczą rejestracji... Wcześniej znajdowała się na sali rehabilitacyjnej, a teraz udało się wyodrębnić dla niej dodatkowe pomieszczenie – to sprawia, że rozmowa „przy okienku” staje się bardziej prywatna, bo pacjenci nie odczuwają już dyskomfortu związanego z tym, że być może osoby ćwiczące usłyszą o ich problemach i potrzebach. Można też spokojnie odpocząć między zabiegami w specjalnie przygotowanej poczekalni - „schowanej” za korytarzem, odnowionej, wyposażonej w stoliki i szafki zamykane na kluczyk. Wnętrza Zakładu Usprawniania Leczniczego stały się bardziej komfortowe i przyjazne pacjentom...

            Nowy gabinet do masażu, odświeżona sala ćwiczeń i pomalowane pomieszczenia, w których pacjenci poddają się zabiegom takim jak: leczenie polem elektromagnetycznym, laseroterapia czy krioterapia. Remont był potrzebny, żeby udało się zyskać dodatkową przestrzeń tam, gdzie jej zdecydowanie brakowało… ale także, aby w środku zrobiło się jaśniej – co nastraja pacjentów optymistycznie i dodaje im energii do walki z dokuczliwymi problemami.

Najbardziej cieszy oddzielne miejsce dla rejestracji – zmiana może oczywista, ale wymagała takich rozwiązań, aby nie zabierała istniejącej już przestrzeni… Udało się! Co znacznie ułatwia pracę i pozwala na spokojny kontakt z pacjentem. „Okienko” jest teraz większe i zostało wyprowadzone z sali ćwiczeń bliżej wejścia – gdzie jest jednak ciszej i nikt nie będzie już skrępowany obecnością wielu innych osób.

            Stopniowo wymieniany jest też sprzęt – na bardziej nowoczesny. Pacjenci mogą korzystać z nowego aparatu do elektroterapii z laserem i leczyć w ten sposób dolegliwości bólowe czy stany zapalne, a także poczuć ulgę w przypadku urazów i po zabiegach chirurgicznych – bo terapia wspomaga regenerację. Stosunkowo nowy jest także – przypominający kombinezon – aparat do drenażu limfatycznego, który zmniejsza obrzęk kończyn.

Zakład Usprawniania Leczniczego w Szpitalu MSWiA może też pochwalić się wykonywaniem zabiegów, takich jak diatermia krótkofalowa  – stworzenie warunków do prowadzenia takiej terapii nie jest łatwe, ponieważ wymagała ona miejsca odizolowanego przy pomocy miedzianej siatki:

„Potrzebne jest oddzielne pomieszczenie, które ma Klatkę Faradaya. Musi być zabezpieczone, żeby to pole, które wytwarza się podczas zabiegu – nie wychodziło poza gabinet. Osoby przebywające na korytarzu nie są na te fale narażone…” – tłumaczy mgr fizjoterapii Barbara Zielińska, p.o. kierownika Zakładu Usprawniania Leczniczego. Ta metoda ciepłolecznicza łagodzi ból i stany zapalne, przyspiesza gojenie się ran i regenerację.

ZUL

Galeria zdjęć

Aktualności

17.04 – 24.04.2024r. – Ogólnopolski Tydzień dla Serca

Choroby układu krążenia są przyczyną aż 46% zgonów – te polskie dane, to jeden z najgorszych wyników w Europie.
Obchodzony w naszym kraju Tydzień dla Serca – ma zwrócić uwagę na to, że podstawą w walce o poprawę statystyk, są proste zmiany, które możemy wprowadzić do naszej codzienności.

Czytaj więcej »

18 kwietnia – Europejski Dzień Praw Pacjenta

Czternaście żelaznych punktów zawartych w Europejskiej Karcie Praw Pacjenta – to podstawowe prawa, gwarantujące wysoki poziom ochrony zdrowia.
Każdy powinien znać swoje prawa, dlatego dziś – w Europejskim Dniu Praw Pacjenta – przypominamy o nich…

Czytaj więcej »

“Moje zdrowie, moje prawo” – Światowy Dzień Zdrowia

“Moje zdrowie, moje prawo” – to hasło tegorocznego Dnia Zdrowia, który obchodzony jest 7 kwietnia. Ma ono przypominać o tym, że każdy człowiek ma prawo do:
dostępu do usług zdrowotnych, pomocy i opieki medycznej;
edukacji i informacji; życia w prozdrowotnych warunkach z: bezpieczną wodą pitną i pożywieniem, czystym powietrzem i środowiskiem, godnym miejscem zamieszkania i pracy.

Czytaj więcej »

Wielkanoc 2024

Życzymy przede wszystkim zdrowia, ale też wiosennej energii – która zmobilizuje do odejścia od stołów i odrobiny ruchu… dla lepszej kondycji fizycznej i psychicznej.
Pogody na zewnątrz i w środku, rodzinnej atmosfery…
RADOSNYCH ŚWIĄT!

Czytaj więcej »
Zdjęcie przedstawia rzut z lotu ptaka na teren szpitala. Widoczne są 3 budynki, które zostały oznaczone A B C
Skip to content